Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ár és fogyasztás alapján...

Miért ár és fogyasztás alapján vesz mindenki első autót?

Figyelt kérdés

Na jó talán nem mindenki, de a többség igen.

Mikor jellemzően 17-20 éves fiatalok kiírnak egy kérdést, hogy mit vegyenek első autónak, akkor a szempontok a következők.:

Olcsó vételár, olcsó alkatrész, kis fogyasztás.

Oké, persze fiatalokról beszélünk legfeljebb diakmunkából meg szülőktől kapott szebpénzből van pénzük, nyilván nem új autót fognak venni. Aztán a kérdésekre jönnek a válaszok, hogy vegyél swiftet, f astrát, 3-as golfot. Akinek kicsit több pénze van egyből bmw-t nézeget mondjuk E36-ot.

Megveszik 2-3-400 ezer forintért, 7-8 literből eljárkálnak és mindenki boldog (elvileg).


De könyörgöm pont a legfontosabb szempontot nem nézik. Az autó biztonsága hol marad?

Ja, hogy ezeknél az autóknál gyakorlatilag a biztonsági övön kívül nincs semmi? Hogy mernek ilyen autókkal közlekedni?

Több fiatal ismerősöm is vett f astrát meg swiftet, "nincs benne légzsák, de legalább olcsó a téli gumi és 6 litert eszik".


Komolyan ennyire utolsó szempont a biztonság? Hogy a törésteszt esetleg katasztrófa, nincs aktív biztonsági rendszer stb.


És mielőtt kapnám a támadást, nekem sincs autóm, friss jogsis vagyok, de amíg egy elfogadható biztonságot nyújtó autóra nincs pénzem, addig nem fogok guruló koporsót venni. Elmászkálok busszal vonattal, ha muszáj odaérnem valahova városon belül és késésben vagyok, akkor hívok egy taxit.

Hosszú távon ez is olcsóbb mint venni egyet a fentebb említett autók közül és addig is tudok spórolni egy olyanra, amibe nyugodt szívvel ülök bele.


Nem kell nagy dolgokra gondolni, nem hiszem, hogy a Volvo terepjáróknál kezdődik az élet, de szerintem minimum két légzsák (de ugye minél több annál jobb) ABS, ESP baromi jó ha van. Ezen kívül ha az autónak van normális gyűrődőzónája és egy masszív utascellája, akkor már sokkal jobb a helyzet. Természetesen ez pénzbe kerül, de komolyan a testi épségen kell spórolni?

Persze senki nem úgy vesz autót, hogy össze fogja törni, de egy baleset nem csak saját magunkon múlik.


Szóval miért ezzel a mentalitással vesz a többség első autót?



2018. máj. 12. 11:03
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Természetesen nem csak az a lehetőség van, hogy én vagyok a vétlen.

A példában említett srác aki meghalt a matizban, ott ő volt a vétkes, mert nem nézett oldalra, és már valaki elkezdte őt is előzni.

Senki más nem halt meg a balesetben csak ő, ahogy nekisodródott a fának.


Mindenben meglehet halni, csak nem mindegy mikor és hogyan. Meglehet halni 70 évesen természetes halállal, meg 18 évesen is, mert felelőtlenül választunk autót.


Aki pedig a pénzt hozza fel, a régi autók mellett.

Sajnos vagy nem sajnos az autózás nem jár alanyi jogon. Egyfajta kényelmet nyújt, aminek ára van. És nekem sincs autóm, mert nincs másfél millió forintom egy olyanra amivel biztonságosan lehet közlekedni (lehet kevesebbért is van, ez csak egy körülbelül összeg).

Amikor ezek az autók készültek, akkor egyrészt annyira volt fejlett a technológia, másrészt nem volt ekkora forgalom és sebesség. Tehát én nem állítom, hogy ezek rossz autók voltak új korukban, de ma amikor jöhet szembe a két tonnás BMW terepjáró, akkor nem szívesen ülnék egy 800 kilós B Corsában.

Szóval kicsit abszurdnak tartom, hogy friss jogsisok annyiért vesznek autót mint telefont, és gondolnak a biztonságra.


Persze más a helyzet ha valakinek sürgősen autóra van szüksége, és csak ilyenre van pénze mondjuk 30 évesen 10 év rutinnal.

De ki ne találjuk, hogy egy 17 évesnek sürgősen autó kell.

2018. máj. 12. 14:15
 12/25 anonim ***** válasza:

Stage 1: Minek raktad le a jogsit ha nem akarsz vezetni? Majd ha lesz pénzed beleülsz sok év múlva egy újabb autóba amit nem tudsz majd vezetni meg mindenki ledudál mert nincs rutinod.


Stage 2: Nem biztos hogy a szülők örülnének ha a családi autót harcolnád le sérülésekkel mintsem egy régebbi autót.


Stage 3: Rendes gyűrőd zóna valamikor 2005 utáni autóknál kezdődött el, azok pedig ~ 1,5-2milliótól indulnak, idehaza ez a pénz átlag 1évi kereset.


Stage 4: Lehet hogy jöhet veled szembe egy 2tonnás BMW, de ugyan úgy meghalsz a porrá rohadt volvoban mint a matizban. De ehhez lehet ész kell hogy ha jönnek szembe akkor nem előzöl vagy feltalálták a féket.


Stage 5: ABS, ESP jó ha van de ha van , de ....

2018. máj. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Bírom az ilyen aggódó okostojásokat.

Képzeld, az emberek többsége, olcsón akar autót venni, ami kis fogyasztású, könnyen javítható és minden sarkon kapható hozzá alkatrész.

Ez főként igaz, ha egy 20 év alatti fiatalról van szó, akinél nincsenek élére állítva milliók, autóvásárlás céljára.

Tudom, hogy számodra borzasztó, de az emberek nagy része nem úgy vásárol autót, hogy "jajmileszhanekemjönnek?"

Különben, a világban millió olyan autó fut, amiben nincs oldal-légzsák, sem 100%-ig védő utaskapszula, sem ABS, sem ESP, sőt -horribile dictu- némelyikben még pohártartó sincs.

Próbáld meg feldolgozni ezt a tényt. :)

2018. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 crudy ***** válasza:
Rohadt e46ba nem tudom hova tenni a kavemat...
2018. máj. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A szülők nyilván nem örülnének ha leharcolnám a családi autót, de nyugodtabbak ha ezzek utazok mintha valami huszonéves autóval furikáznék.

Senki nem mondta, hogy rutin nélkül fogok autót venni, mert a családi autót ettől függetlenül vezetem.

De akkor sincsen tragédia ha valakinek nincs rutinja.

Rengeteg embert ismerek akik huszon/harminc évesen csinálta meg a jogsit és azóta is vígan vezetnek. Sőt olyat is ismerek aki megtehetné, de nem érdeklik az autók és Budapesten könnyedén tömegközlekedik. 30 éves lesz de se jogsija se autója, ilyen is van.


Nyilván nem úgy vezetek én sem, hogy "na ma balesetezni fogok" elárulok egy titkot, senki nem így indul el reggel, aztán mégis meghalnak néhányan az utakon.

A szétrohadt Volvo nem tudom honnan jött itt az egyik valaszolónak, de 1.2-1.5 millió forint körül már szépen lehet válogatni a normálisabb autók között. Azért ez még itthon is egy megkereshető összeg.

Nem mondom, hogy milliomosnak kell lenni az autózáshoz, de ez pont egy olyan dolog amin nem szabadna ilyen formában spórolni.


Múltkori példa a tv-ből.

Idős házaspár a Suzuki alto-val kanyarodott be a településükre, majd egy régebbi A6-os Audi csapódott nekik, az Audisnak nem lett baja, a házaspár meghalt, sőt az autót se ismertem volna fel ha nem mondják a típust.


Nyilván van az a sebesség ahol a fizika miatt egyszerűen semmilyen autóban nem maradnának életben, de itt láthatóan az Audis életben maradt.

Sőt fordított esetben ha a Suzuki csapódik az Audinak, feltételezem hasonló lett volna a végkimenetel.

És mondom az Audi egy régebbi 2 millió körüli autó volt.

2018. máj. 12. 18:50
 16/25 anonim ***** válasza:

Majd a kérdezőis rájön, ha dolgoznia kell a pénzért, és laknia, ennie, öltözködnie, gyereket nevelnie kell belőle.

Papa-mama pénzéből ez az agresszív észosztás kicsit hiteltelen.

2018. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
#15 A szétrohadt volvo a 2-400e árkategóriából jött.
2018. máj. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Én a kérdezővel értek egyet, régen nekem volt félre tett pénzem és gondolkodtam, hogy milyen autót vegyek belőle. Nekem a szüleim megmondták, hogy kocsi kell, nem egy 4 kerekű sz*r. Akkor pótoltak az első autómba egy keveset ami egy Mazda 6 volt, nagyon szerettem, jó nagy volt, tágas és biztonságos, 6 légzsákkal és minden biztonsági extrával amit akkor kérni lehetett. Én is fontosnak tartom a biztonságot és a kényelmet is. Akik azt mondják, hogy a kis szutyukival is el lehet menni ide-oda, de majd ha lesz családja az embernek, akkor kicsit megváltozik a véleménye és én is inkább beültetem a gyerekeket az X6-ba, mintsem ezen spóroljak.
2018. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Akkor pótoltak az első autómba egy keveset ami egy Mazda 6 volt, nagyon szerettem"


Úgy nagyon könnyű okosnak lenni, ha apuciék veszik a kocsit.

2018. máj. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"Akkor pótoltak az első autómba egy keveset" ez az én értelmezésem szerint nem azt jelenti, hogy "apuciél vettek kocsit".

Teljesen normális dolog, hogy a szülők besegítettek, az is lehet, hogy később vissza is fizette. Persze sokaknak csak annyi jön le ebből, hogy "apuci vette a kocsit."


Ha már valaki felhozta, hogy nem dolgozom, és úgy osztom az észt. Dolgozom és mellette tanulok, sok dolgot magamnak veszek meg.

Csak sokan elkezdenek dolgozni és mindjárt két hónap után akarnak autót venni meg akkor legyen már egy új telefon is. Az eszükbe sem jut, hogy többet spóroljanak. És nem milliós tételre kell gondolni, jobban belegondolva egy négyes golf is messze biztonságosabb mint egy Suzuki vagy f astra.

Szóval én inkább spórolok még néhány hónapot, lehet egy évet is és akkor szervizre is marad, minthogy vegyek egy rossz autót.

Persze a Suzuki is "elvisz A-ból B-be" csak nehogy legyen valami probléma az út során.


Sőt a gazdag emberek, milliomos vállalkozók nem (csak) azért vesznek drága autót, mert megtehetik és akkor lehet vele menőzni. Hanem, mert szeretnék biztonságban tudni a családjukat és saját magukat. Hiszen ha ugyanúgy jó lenne a 200 ezres autó akkor vennének egy olyat a megmaradt milliókat meg biztosan eltudnák költeni valami jobb dologra is.

2018. máj. 13. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!