Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árthat az autó fényezésének a...

Árthat az autó fényezésének a flóra szept vizkőoldó?

Figyelt kérdés
Sajnos tűző napon mostam le az autót. Hiába törölgettem át száraz rongyal foltos maradt főleg a tető , ugye onnan párolgott el leghamarabb a víz. Vízkőoldóval szeretném megpróbálni letörölni , lehet valami baja ? Ez egy permetezős vízkő, víznyom, szappanlerakodás eltávolito. Szemcsék nincsennek benne ugyhogy karcolni nem fogja. Attol félek csak hogy marni fogja a fényezést.

2018. máj. 13. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy mar-e, de ha igen, akkor is szerintem csak a lakkréteget, nem magát a festéket, ha közvetlen vízkőoldó után átmosod az autót alaposan. Persze utána új lakk-réteg kell a festékre.


Ez nem 100%, majd nálam okosabbak leírják itt :D

2018. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez valamiféle savas cucc lehet. Én nem merném az autóra fújni. Magát a fényezést nagy valószínűséggel nem bántja, De ahogy lemosod, végigfolyik az autón. Eljut mindenhova. Résekbe, illesztésekbe. Ha valahol van egy kis sérülés, kavicsfelverődés, ott szépen meg tudja indítani a rozsdásodást.

Ha lemosod autósamponnal nem jönnek le a foltok? Vagy töröld át wax-szal és mikroszálas kendővel. Van ilyen pumpás gyors-wax is, amire írják ha jól emlékszem, hogy eltünteti a száradási foltokat. Én inkább ilyesmivel próbálkoznék.

2018. máj. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ablakra szoktam néha fújni,persze egy picike azért a fényezésre is megy meg ráfolyik,de baja nem volt....ettől független telibe azért nem fújnám a fényezésre bizti ami bizti.
2018. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az biztos,hogy meg mattul tőle a savas hatása miatt.

Kettő lehetőséget ajánlok,az első egyszerűbb a másodiktól viszont csillogóbb és kevésbé lesz vízköves és utána puha ronggyal eltávolítható a vízkő.

1. Újból mosd le árnyékban egy nem környezet kímélő ,minőségi autó samponnal,de ne legyen forró a kaszni.

Ezután törölgesd át nagyon enyhén nyirkos,puha ronggyal.

2.Mosd le újból,hogy pormentes legyen és ez után polírpasztával dörgöld át.A jobb minőségűek egy pár mosásig megtartják vízlepergető hatásukat és ezekről a rászáradt vízkövet egy mozdulattal ,egy puha ronggyal simán letörlöd.

Ezt a savas cuccot meg felejtsd el,ha jót akarsz.

A fényezést tönkre teszi,de a résekbe is beszivárog és ott pangva még a karosszériát is rövid idő alatt

kikezdi.Nem is fogod látni,de az elemek rohadásnak indultak.

Az ablakra ha ráfújod akkor leszivárog az ajtóba,ha van díszléc akkor az alá,még a lehúzógumik sem zárnak tökéletesen.Ahová beeszi magát ott szépen elkezd láthatatlanul dolgozni és csak idő kérdése mikor látod meg a hülyeséged ,de akkor már csak mókolod minden féle "csodaszerrel",hogy eltüntesd a nyomait.

2018. máj. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Savas tisztítószert ne használj mert a fényezést mattá teszi főleg ha nem mosod le azonnal bő vízzel. Én arra ha vízköves többnyire alkohol alapú mosószert használok és kézzel jól átdörzsölöm, igaz hogy baromi tökölős, de inkább ez, mint hogy sértsem vele a réteget mert azzal gyorsabban lekopik a festék. Az üveg részre mehet a savas vízkőoldó én arra ecetest szoktam használni mert az nem olyan durván erős, és nem bántja nekem se a gumi részeket, se a kasznit. Igaz én előtte kézzel áttörlőm ezzel, és utána enyhe mosószeres vízzel jól átmosom, leöblítem sima vízzel, utána meg ablak tisztítóval áttörlőm.
2018. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!