Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tanulhatnék meg mindent...

Honnan tanulhatnék meg mindent az autókról?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok, műszaki egyetemre járok, nincs jogsim, és kb annyit tudok a kocsikról, amennyi rámragadt az egyetemen. :'(

Nincs valami könyv vagy oldal ami leírja a működésüket, alkatrészeket, márkákat?



#autó #analfabéta #fordummies
2018. máj. 13. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olvasgass neten. De a legjobb ha veszel egy Ladát és letöltöd a szerelési kézikönyvet :D Darabokból fel tudod építeni kb :D
2018. máj. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha a műszaki egyetemre jársz, akkor nem kérdezel ilyent.


Vagy az egyetem ennyire lepukkant?...azt kötve hiszem.

ugye nem járműgépész leszel?

2018. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy az előttem hozzászólók még csak egyetem közelében sem jártak. A kérdező csupán annyit írt, hogy műszaki egyetemre jár. Ez semmit nem jelent, egy egyetem belül vannak karok és azon belül pedig vannak szakok. Egy építészmérnököt is cseszegetnétek, hogy miért nem ért az autókhoz? Nem hiszem. Ennyi.


Kérdező:

Autókkal kapcsolatban a "minden" elég tág dolog. Lehetsz te például nagyon jó karosszéria lakatos, vagy fényező, miközben a belső égésű motorról fogalmad sincs. Szerintem dönts el, hogy egész pontosan mi érdekel és csak arra koncentrálj. Inkább legyél jó egyvalamiben (de abban nagyon), minthogy mindenhez csak egy kicsit érts.

2018. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi a baj, nem tetszett a feleletem? Válaszolni kellene rá, nem a véleményemet törölni! :(
2018. máj. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A "mindent" az felejtsd el. Sok-sok dolgot tanulhatsz, rengeteg könyvből (Maróti könyvek), folyóiratok, havilapok (újdonságokkal teli), de mindig lesz új a nap alatt, vagyis folyamatos tanulást igényel.
2018. máj. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

23 vagy és csak annyit tudsz az autókról, ami "az egyetemen rád ragadt"?

Az összes ismerősöm kölyök korától autodidakta módon megtanult "szerelni". Persze, nem profi szinten, de azért tud használni egy krokodil emelőt, kicserél egy izzót, egy defektes kereket, beállít egy ajtózárat stb.

Te mivel töltötted az utolsó 10 éved szabadidejét?

2018. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ha a műszaki egyetemre jársz, akkor nem kérdezel ilyent. "

Miért is nem? Mi köze például egy építészmérnöki vagy épületgépész végzettségnek az autókhoz? Semmi az ég világon.


Az ilyen "Te mivel töltötted az utolsó 10 éved szabadidejét?" kérdéseket is hülye kérdésnek tartom. Mivel kellett volna töltenie? Mindenki azzal tölti, amivel szeretné és amire lehetősége van. Mintha attól bárki "jobb" ember lenne, hogy tud valamit az autókról. Amíg nincs sajátja addig sokra nem megy a tudásával, amikor meg már van, akkor úgyis kitanulja az ember a kötelezőket.

2018. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves F@tal....!

Azért merészeltem ilyen "elmúlt 10 év..." tartalmú butaságot kérdezni, mert saját esetemből illetve a barátaiméból indultam ki.

Arra próbáltam utalni, hogy a környezetemben, szinte minden hímnemű -tizenéves korától- bringát, kismotort nagymotort, majd autót barkácsol. Tudom, megint bele lehet kötni, a barkácsol szóba is, illetve abba a megmásíthatatlan ténybe is, hogy a családi autót, a Papa nem engedi babrálni a kíváncsi gyereknek.. De ettől még él az az érdeklődés!

És mindig van valaki, haver, nagyobb testvér, szomszéd bácsi vagy akárki, akinél lehet érdeklődi, bámészkodni, ha esetleg engedi ,akkor segíteni az autók körül. Főleg érvényes lehet ez a vonal. ha valaki műszaki beállítottságú.(márpedig csak az, ha ilyen egyetemre jelentkezett) Továbbá az sem igaz, hogy az ember addig nem foglalkozik ilyen kérdésekkel, amíg nincs saját járműve. Nagyon sok olyan ember van, aki valami után "csak úgy" érdeklődik, anélkül, hogy az a valami, kézzel fogható közelségében lenne. Pl. született városlakó vagyok, mégis érdekel hogyan készül a bor, pedig valószínű soha nem leszek hegyaljai szőlősgazda. Persze, ez ismét csak az én szemléletem.

Amennyiben Te is úgy látod, mint a Kérdező, akkor én kérek elnézést, a magam és minden hasonló gondolkodású nevében. ;)

2018. máj. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat.

Aki igazán érdeklődik az autók iránt, az nem vár arra, hogy majd amikor a jogosítvány megszerzésekor tanítják, és nem is csak az általad leírt "kötelezőt" tanulja meg.


Ezt fölösleges is feszegetni, mert akiben ez a plusz

nincs meg, az úgysem érti.

2018. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"saját esetemből illetve a barátaiméból indultam ki."


Saját esetedből kiindulva leszóltad a kérdezőt, ez itt a baj. Ez a tipikus csak a a normális amit a többség csinál dolog. Holott vannak akiknek egyszerűen más az érdeklődési köre. És belénk nevelnek olyanokat, hogy a nő főz, mos a férfi meg bütyköl és focizik mert az a jó. Holott van ezer más érdeklődési kör, nem csak a "sablon" létezik. Erre jó példa, hogy engem régebben érdekeltek a repülőgépek. Az emberek 99%-a meg semmit nem tud róluk, nem is érdekli.


"De ettől még él az az érdeklődés!"


Az ember folyamatosan fejlődik, változik. Nem feltétlenül van gyerekkorától belekódolva az egész élete. Menet közben is alakul, változik. Csak magam nézve, régebben sokkal művésziesebb, elvontabb beállítottságú voltam, aztán inkább a műszaki dolgok felé alakult az életem, bár a jelenlegi haladási irányom már lassan pénzügy-közgazdaságtan és nem klasszikus műszaki tevékenység.


Vagy másik példa. 20-on éves koromig konkrétan utáltam a paradicsomot. Egyszerűen nem bírtam megenni, rosszul voltam ha megéreztem az ízét. Aztán valahogy rászoktattam magam, mert egészséges. Eleinte csak feltétként, vékony karikákban, majd reggeli mellé, és most már simán megeszem, sőt kívánom is.


Illetve soha nem érdekeltek különösebben az autósportok, viszont az elmúlt 5-6 évben rákaptam és manapság már kint vagyok minden hungaroringi eseményen vagy épp órákig nézek egy 24 órás versenyt is.


És rengeteg ismerősöm van, akik ugyanilyenek. Rákapnak olyan dolgokra amiket korábban soha nem csináltak, nem is érdekelte őket. Vagy épp egyetemet hagynak ott évek után, mert rájönnek, hogy teljesen más érdekli őket, mást akarnak csinálni.


Ráadásul túlságosan leegyszerűsítik az embereket, "műszaki beállítottságú" "művészi beállítottságú" "reálos", mintha csak adott, meghatározható kasztok lennének. Holott egy műszaki beállítottságú ember is lehet művészi hajlamokkal megáldott (lásd nagy építészek) és egy alapvetően nem műszaki területen dolgozó, tevékenykedő embernek is lehet hobbija egy műszaki terület.

2018. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!