Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A leírtak alapján melyik autó...

A leírtak alapján melyik autó márka/típus lenne ideális?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még ennyire tanácstalan, de szeretném lecserélni az autómat.

Jelenleg egy 1997-es évjáratú rózsaszínes árnyalatú Volkswagen Polo-m van, immár 3 éve.

Ez nem egy túl férfias autó, e mellett kicsi is nekem, a teljesítményével sem vagyok túl elégedett.

20 éves vagyok, a két kisebb testvéremmel és anyukámmal élek.

A fizetésem nettó 200 ezer forint felett van kicsivel, ebből kényelmesen fenntartom a Polo-t, üzembiztos, hibátlan, a tank is mindig tele van.

Ez az az érzés amiről nem szeretnék lemondani.

Viszont olyan autóra lenne szükségem amivel dinamikusabban lehet közlekedni, fiatal vagyok, nem tagadom, hogy szeretem nyomni a gázt, persze csak ésszel.Felbosszant mikor tolnak az emelkedőn, vagy álló helyzetből induláskor, hogy nem mindig tudok előzni, mert nem biztonságos.Vagy,hogy álló sorból nem tudok kisorolni biztonságosan addig amíg a másik sávból meg nem szánnak vagy el nem fogynak (és még sorolhatnám.)

Ezek talán csak az én butaságaim, talán majd kinövöm, de ennyi idősen szerintem normális ha ezek a dolgok szempontok.

Félreértések elkerülése végett ez egyáltalán nem egyenlő azzal,hogy versenyző akarok lenni, hogy mindenkit leakarok majd tolni, meg hogy mindenkit meg akarok előzni.

Tisztában vagyok vele,hogy nincs annyi pénzem,hogy olyan autót vegyek aminek nem lesz ellenfele, és ugyan úgy megfognak tolni ha egy olyan autó/sofőr kombinációval találkozom, csak azért az nekem is kellemetlen mikor egy Ignissel letol a papa, hiába van padlón a gázpedálom.


Leginkább városban használnám, de néha rokonlátogatásra pályán is szeretnék kényelmes 130-cal menni, anélkül,hogy megsüketülnénk az utastérben a motor bőgése miatt.

Olyan autó lenne jó amiben 4 felnőtt ember is kényelmesen elfér.

Városi fogyasztásba 10 liter fér bele, üsse kavics ha kicsit több.

Ne egy tipikusan női autó legyen.

Összesen 600 ezer forintot szánok rá jelenleg, ezen túl megvan a biztosítás, átírás, és a kötelezően elvégzendő dolgot cseréje, illetve még marad is egy esetleges hibára is.

Nem tudok még hozzágyűjteni, ezen a nyáron sokat fogok pályán közlekedni, nem bírom már a Poloval.

A Polo egyébként 200 ezer ft volt, és ennyi pénzért bőven túlteljesítette amit elvártam tőle, kevés pénzből lényegében hibátlan autó lett mára.

Nincs előítéletem egyik márkával sem, nincs kedvenc márkám.


Félek eladni a Polo-t, félek az újtól, félek,hogy mellényúlok.Nem attól,hogy átvágnak, az ellen van biztos segítségem, és én sem vagyok totálisan hülye hozzá.Inkább azért félek,hogy szervizigényes márkát választok, hogy rosszul döntök.(mivel egy darabig nem akarom majd lecserélni sem)


Minden segítséget nagyon szépen köszönök!


2018. máj. 13. 21:26
 1/5 nemma válasza:

Ha megbizható márkát akarsz, akkor elsősorban a japán autókat mondanám, azok között is van olyan ami azért megy, ha taposod.

Esetleg

Honda Civic, Opel Astra, Ford Focus, Mazda 323.

Elsőre talán ezek ugranak be, mint megbizható és sportosabb autók.

2018. máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én a Chevrolet Lacetti-t ajánlom neked 2007-2008 környékit. Ha teszel még hozzá kb. 150-et, akkor vehetsz egy 2-es diesel-t 200e km alatt. Az autó 122 lovas, ami elég dinamikus, viszont a fogyasztása is barátságos, mert diesel. A karbantartása is olcsó, mivel egy olcsó márkáról beszélünk. Az egyetlen hátránya, hogy mivel alsó-közép kategóriás autó, beleülve érezhető az olcsósága. Nem túl szép belül, kívül viszont az, főleg a sedan.


Én most adtam el az enyémet, nagyon meg voltam vele elégedve. Ennyi pénzért, ilyen felszereltséggel, dinamikával és fogyasztással nekem tökéletes volt.

2018. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem tudsz még hozzátenni, akkor is tudsz venni, csak idősebbet, több km-el a motorban.
2018. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift 2005/2006 modell. 900 ezer körül már kapsz jót. De ha erre nincs pénzed, akkor akár a régebbi verzió is szóba jöhet. Motorikusan mindkettő jó, az újabb viszonyt formásabb és nem papírból van. Ráadásul az 92 lóerős. :)
2018. máj. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az összeg egyértelműen 600.000 és mindenki 8-900.000ért ajánl... Ha ennyi lenne, akkor Golf IV, Passat jó választás, de mivel nem, ezért szerintem Astra G. Kapsz ennyiért már klímás 1.65 benzinest, azzal haladni is tudsz, olcsón fenntartható, a hajadat sem eszi le.
2018. máj. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!