Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nőként szeretnék kikupálódn...

Ha nőként szeretnék kikupálódni autós témában, mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

Jelenleg körülbelül semmi hasznosat vagy szakmait nem tudok az autókról, de valamilyen szinten mindig is érdekeltek. Szeretném jobban megismerni őket és informálódni velük kapcsolatban, arról amit érdemes lehet tudni. Hozzátenném, hogy nincs jogsim, kocsim és még csak nem is vezettem soha. Ismerem a totalcar című műsort, de sok adást nem láttam még. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hol lehetne nem erőltetetten, hanem kellemeset a hasznossal összekötve, tehát szórakoztatóan "tanulni" ebben a témában? :)

U.i.: most lesz vizsgaidőszakom, tehát még csak nyáron lesz kicsivel több időm elsajátítani ezeket, de várok minden tippet és köszi a válaszokat előre is! :)



2018. máj. 14. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben úgy kezdeném, hogy beírnám youtube-ra, hogy a "motor működése" vagy "how engines work" és megnézném róla a videókat. Már azzal kapsz egy alapot, hogy mi hogyan zajlik a motorban, mi kell ahhoz hogy menjen.



De kezdheted kívülről is, hogy mi a különbség a 4 és az 5 ajtós között? Mi a hatchback, sedan, kombi, suv?


Elkezdheted egyelőre akár csak az autómárkákat is nézegetni, Ww, peugeot, citroen, audi, bmw, suzuki, dacia, renault, opel, toyota, alfa Megnézed, melyik milyen gyártmány (német, japán, francia, olasz...)


Akár azt is teheted, hogy felmégy 1-1 gyártó oldalára és elkezded konfigurálni a kocsikat. Ez azt jelenti, hogy kiválasztasz egy modellt, és eldöntöd hogy milyen felszereltségben kéred. (milyen motor, felni...). És már ezzel is tanulsz valamit azontúl szórakoztatod magadat.


Vagy akár bele is vághatsz a közepébe, és elkezded olvasni a totalcar.hu-t. Ott nagyon sok autós cikk van...


Vagy akár wikipédia. :D


Nézz videókat, képeket, olvass. Kérdéseidet írd össze és aprólékosan tedd fel ide a gyakorikérdésekre (vagy küldd el nekem, válaszolok én is szívesen rá).


Őszintén meg vagyok lepve, hogy egy hölgy érdeklődik az autók iránt mert ilyen ritkán van, másfelől pedig így neked is jobb lesz, mert ha megérted, mi hogyan működik a kocsiban akkor te is jobban ügyelsz majd vezetéskor a részletekre + szervízben sem vernek át téged.

2018. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

ezt már valamelyik nap olvastam..


akkor leírtam mi a teendőd.

2018. máj. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Nagyon köszönöm :)

Igen, jó ha minél több dologban tájékozott az ember :D


2. Miért, más ember nem teheti fel ezt a kérdést? Én még ilyet nem kérdeztem.

2018. máj. 14. 18:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ww- a hideg kiráz.


Neten keress rá arra ami érdekel, kezdj el építkezni arra, ami fontos neked, később jön a többi. Motor+váltó, biztonsági felszereltség a legfontosabb amit érdemes jól áttvenni.

2018. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok.


Igazán nincs mit! :D


Ha fáradt vagy, vagy csak kényelmesebb témát akarsz venni, akkor kezdheted akár a piktogramokkal (melyik ikon mit jelent a műszerfalon), rövidítésekkel (ABS, ESP,REF, ASR...) , milyen extrák vannak manapság az autókba (sávtartó, vészfékrendszer, adaptív tempomat)...


Ezek mind olyan dolgok, amelyek könnyen és egyszerűen megérthetőek ugyanakkor "látod" is őket, vagy legalábbis azt, hogy miért jó hogyha az autód abs-szel van felszerelve, vagy milyen előnyei vannak hogyha van benne vészfékasszisztens.


Pl van olyan régebbi autó, amilyen nincs abs de van rajta vészfékrásegítő (amelynek rövidítését nem tudom). Lényege az, hogyha hirtelen nyomod le a fékpedált akkor a maximális fékhatás eléréséhez a pedált nem kell teljesen lenyomni, hanem megakad már a felénél, és már ott kifejti a legnagyobb fékerőt.


Ennek lényege, hogy hamarabb fékezz. Mivel a fékpedál már a felénél megakad és teljes erőből fékezel, ezért időt takarítasz meg, azzal ellentétben hogyha a peádlnak a teljes utat meg kell tennie. Pár tized másodperc csak az egész, mégis - akár - életeket menthetsz.


Ilyenekre is rákereshetsz, hogy "with and without abs"

"with and without esp".


vagy amire rákereshetsz és izgalmas még az a törés teszt.


Mielőtt forgalomba helyeznek egy autót összetörik, hogy megnézzik hogyan sérül a kocsi, hogyan zajlanak le a dolgok a beltérben.


Keress rá, hogy


"audi a5 crash test" például. Az újabb autóknál már nézik a vészfékasszisztensek működését is, meg a tempomatot meg mindent...


1-2 óráig ez leköti a figyelmedet. :D

2018. máj. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5. Húúúha... :D ezzel elleszek egy ideig.

És esetleg tudnál ajánlani facebookon olyan oldalt, ahol lehet a témában még olvasni, kommentszekcióban eszmecserét folytatni, stb? :D

2018. máj. 14. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!