Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Milyen és mekkora nyomtáv...

Üdv! Milyen és mekkora nyomtáv szélesítőt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyomtáv szélesítőt venni az autómra.

Audi A4 avant b7 (2007). az osztókör az 5x112-es. A szélesítőn a középfuratnak ugyan akkorának kell lennie mint az autón a közép furatnak? Ha jol tudom akkor ennek a típusnak 68mm az a lyuk. Akkor a szélesítőnek 5x112 és 68mm-nek kell lennie?


Illetve még az lenne kérdésem hogy olvastam hogy a túlzott szélesítés nem tesz jót a csapágyaknak, stb stb. De mi a túlzott? én 20mm szeretnék. Az már túlzottnak számít vagy mondjuk egy 40-50mm a túlzott?


Köszi a segítséget!



2018. máj. 16. 06:35
 1/3 anonim ***** válasza:
20 mm sok, tényleg jobban terheli a futóművet. Célszerűbb szerintem szélesebb, de hasonló vagy minimálisan eltérő ET számú felnivel operálni. Egyébként rengeteg cég árul, csak keress rá. Pl.: H&R de ha keresgélsz kicsit, akkor találsz olyanokat is akik esztergálnak neked.
2018. máj. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 D. Brasco ***** válasza:

Audinak sosem volt 68-as tehermentesitoje!Vagy 57.1 vagy 66.5!

20mm-es nyomtavval még semmi baja nem lesz az autónak,40-50mm meg olyan szinten tulzott hogy olyat nem is gyartanak,max egyedi megrendelesre a szomszéd esztergányos csinal olyat

2018. máj. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmilyent és semekkorát, ha gyári méretű felnid van. A nyomtávszélesítő arra jó, hogy ha túl nagy a felni ET-je, tudd csökkenteni a gyári érték közelébe. Minden egyéb esetben rontani fog. A gyár okkal gyárt adott méretű felnit egy adott típusra, ezzel működik megfelelően a futómű. Így lesz jó a geometria, így lesz optimális az alkatrészek terhelése, stb.
2018. máj. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!