Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért nem tudok váltani járó...

Mért nem tudok váltani járó motornál?

Figyelt kérdés
A probléma nagyjából fél éve kezdődött, egy hosszabb út után, amikor menet közben úgy döntött az autóm hogy nem hajlandó bevenni a sebességet, ez még hamar megoldódott, megálltam leállít, újraindít, bevette. Pár hónappal később újra előjött, de akkor már nem segített ez a megoldás, beraktam kettőbe, ráinditottam, mentem pár kört és utána mintha mi sem történt volna, bevett mindent. Később már kicsit bonyolultabban, de ugyanez a megoldás még működött, egészen a múlt hétig kb. Amikor is teljesen megadta magát, kettőbe elíndítom, megyek vele, és vagy nagy erőfeszítésekkel, vagy villámgyors váltással tudok csak váltani, arról nem is beszélve hogy rükvercbe nem tudom betenni, csak darál ha arrafelé húzom a váltót. Kuplungbóvdenre, kuplungra gyanakodtam az elején, volt is szerelőnél egy hónapja aki azt mondta hogy szerinte a kuplungomnak nincs baja, de szét kéne kapni az egészet hogy tudja mi van vele, erre viszont perpill nem nagyon volt keret. Arra lennék kiváncsi hogy esetleg másoknál is előfordult-e ilyen, és hogy mi volt a probléma oka, illetve mennyibe kerül nagyjából a javítás. A válaszokat előre is köszönöm. (Nissan Almera 1.4 Lx 1998)
2018. máj. 16. 07:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne olyan szerelőhöz vidd aki nem ért hozzá.

Már pedig ez kuplung lesz !!!

Elsőbe be tudod tenni, és utána hogy viselkedik ha engeded fel a kuplungot?

2018. máj. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kuplung felengedésénél nem igazán vettem észre furcsaságot (bár nem vagyok egy nagy szakértő a témában). Talán annyi hogy ha felengedem egy kicsit hamarabb mozdul az autó mint általában. Viszont ha rükvercbe indítom már érdekesebb a dolog, mert teljesen benyomott kuplungnál is egyből indul hátrafelé.
2018. máj. 16. 08:16
 3/10 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék a dologhoz, hogy alacsonyabb fordulaton könnyebben vált, váltásoknál mindig bele kell picit féleznem, és úgy nagyobb eséllyel beveszi.
2018. máj. 16. 08:34
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
Nem emel ki eléggé a kuplungod. Én nem használnám így mert csak a váltót is tönkre teszed. Ha Pest megyében laksz tudok ajánlani egy maszek szerelőt aki Nissanokkal foglalkozik és nagyon érti a dolgát
2018. máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Vas megyében lakom sajnos, de köszi a választ :)
2018. máj. 16. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem valami önbeállító végű kuplungbowdenes francia csodád van?
2018. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nissan almera 1.4 lx
2018. máj. 17. 06:32
 8/10 anonim ***** válasza:
6. Kell ez neked???
2018. máj. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell, van autóm.


Na, ehhez a típushoz csak kéziállítású bowdeneket látok. Be kell állítani és jó lesz. Teljesen kinyomott állapotból lassan felengedve 1,5-22 centi környékén kell megmozdulnia a váltó nyelestengelynek. Ha jó a füled, és csak egy kicsiti is beteges a csapágy, hallani fogod, mikor történik meg. De ha sebersségben van, akkor egyszerűbb, amikor mozdulni akar az autó, vagy csökken az alapjárat, az a fogáspont. Ennek kell kb. két centire lenni a padlótól. Ha már félig-kéthasrmadig felengedted, teljesen fognia kell.

Tök nyilvánvaló helyen van a végén a beállítócsavar, szerintem állítsd be magadnak, jobban jársz.

2018. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már a beállításával, elsőre énis azt hittem hogy könnyű lesz, de aztán mégsem annyira, minden esetre megpróbálom mégegyszer hátha, érzésem szerint is nagyon fent fog a kuplung, de már két szerelő is azt mondta hogy nincs baj vele, és kicsit elbizonytalanítottak. Köszi a választ! :)
2018. máj. 18. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!