Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Shadow motor gyújtása...

Honda Shadow motor gyújtása nem működik, nem lehet beindítani a motort?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Nem vagyok nagy motoros ezért nézzétek el ha nagyon egyszerű a problémám.


Van egy 125-ös Honda Shadow motorom, használtan vettem, de nagyon szeretem, csak hébe-hóba szoktam használni és most valamiért nem tudom beindítani. Tavasszal elővettem, feltöltöttem az aksit, beszereltem, mentem vele kétszer 50km-t, minden szuperül működött, beraktam a mélygarázsba (szóval védve volt) és tegnap mikor megint próbáltam elővenni, se kép, se hang.

Hiába próbálsz gyújtást ráadni, semmit nem csinál, semmi nyöszörgő hangot nem adott, mint amikor gyenge az aksi, egyszerűen olyan volt mintha nem lenne benne a kulcs és úgy próbálnám beindítani. Érdekes mód kijelző szépen látszódott, gondoltam betolom, sikerült is elsőre, felpörgettem a motort, adom a gázt, fél percig jó volt minden, azután elkezdett haldokolni és hiába adtam gázt, nem reagált semmit, csak nagyon gyengén pöfögött és lassan gurult, még gáz adás nélkül is. Ami érdekes volt, hogy mikor már feladtam, akkor bekapcsoltam a fényt és hirtelen életre kelt, lehetett adni gázt is, gyorsan kimentem a parkolóházból az utcára és mielőtt az utcai parkolóhoz értem, megint haldoklott, nem lehetett gázt adni, de közben nagyon gyengén gurult, de még a kijelző is elment.

Leállítottam, felületesen megmozgattam a vezetékeket, mert valami kontakt hibának tippeltem így, hogy egyszer van élet benne, egyszer nincs (lemerült aksim volt párszor, ez nem olyan), plusz hogy bekapcsoltam a fényt és hirtelen minden rendbe jött (2 percig).

Ma neki állok jobban szétszedni, megnézem az aksi csatlakozását, de sajnos azon kívül, hogy megpiszkálok minden kábelt amit csak találok, azon kívül nem értek hozzá. Lehet a gyertya ment ki? (ha jól tudom 4 gyertya van benne, ha az a probléma, akkor mindegyiket ki kellene cserélni?)

Sajnos nincs különleges szerszámom, egyedül egy feszültség mérőm van, és videókat nézve ezer kábel ezer feszültséggel van.


Nagyra értékelném ha valaki aki jobban ért hozzá el tudna indítani, hogy hol kezdjem!


Köszönöm előre is!


amit megnéztem:

- nincs rezerván a tartály

- van elég benzin benne

- index működik, de az erősebb fény nem kapcsol be (a kisebb is gyenge)

- könnyű betolni, elsőre feléledt

- nemrég töltöttem fel az aksit és mentem is vele előtte egy jót (lehet mikor beszereltem valami kilazult, ma fogom szétszedni munka után)

- közös garázsban voltam, nem hiszem hogy valaki hozzá nyúlt volna



2018. máj. 17. 13:48
 1/1 anonim ***** válasza:

A gyújtás kapcsoló vagy amivel a lámpát kapcsolod az nem lehet kontakt hibás vagy zárlatos.

AZ hogy feltöltötted az akksit, jó is???

Tartja a feszültséget?

Ki kellene mérni aki ért hozzá mindent. A Test kábelt is , a rögzitését is átnézni.

2018. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!