Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leállt motornál megy a kuplung...

Leállt motornál megy a kuplung nélküli váltás, ez nagy baj?

Figyelt kérdés
Edig egyetlen egyszer váltottam kuplung nélkül tök véletlen egy parkolásnál, aztán leállt motornál is megnéztem, és tök simán beveszi a sebességet (2009-es Swift), de a váltónál nem tapasztalok semmi problémát egyébként azon kívül, hogy ha padlógázt nyomok pl 5-ösben, akkor gyorsul az autó, de egy ponton csak a fordulatszámmérő kezd el pörögni mintha üresben lenne, és vissza kell venni a gázból hogy fogjon és gyorsuljon az autó. Elvileg kuplungos, amit 10 év után most kell cseréni először.

2018. máj. 19. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is ilyen volt az autom. En azthittem ez normalis 😂
2018. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha áll a motor akkor semmi baja nem lesz a váltónak. Járó motorral meg simán nem tudod csak betenni sebességbe. Hátramenet persze recsegni fog, ettől megijedsz és elhajítod a váltókart. Szóval akkor sem kell katasztrófával számolni, csak kopik egy kicsit feleslegesen a szerkezet.
2018. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Leállított motornál minden autóban tudsz váltani kuplung nélkül, ez a normális.


" ha padlógázt nyomok pl 5-ösben, akkor gyorsul az autó, de egy ponton csak a fordulatszámmérő kezd el pörögni mintha üresben lenne"

Ez viszont azt jelenti, hogy a kuplungod már a végét járja. Lélekben (és anyagilag) készülj fel a cserére.

2018. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy álló motornál tudsz váltani, nem feltétlenül baj. A fogaskerekek állhatnak úgy, hogy sebességbe tudd tenni.


Az viszont, hogy felpörög, amikor sebességben nagyobb gázt adsz, a kuplung végső elkopását jelzi. Ez általában mondjuk kisebb sebességben jelentkezik először (1-esben, 2-esben). Még használhatod így, de kezdj érdeklődni itt-ott, mert kuplungot kell cserélni. Még lehetőleg azelőtt, hogy domboldalon nem tudsz felmenni.

2018. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez ilyen kell legyen, ha sík terepen parkolsz, akkor simán kell tudnod váltogatni kuplung nélkül is. Az, hogy 5-ösben felpörög a motor, már aggasztóbb.
2018. máj. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!