Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Égett szag a fülkében mitől...

Égett szag a fülkében mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy benzines autóm. Van egy nagyobb emelkedő a környéken amin sokszor 3.fokozatban megyek fel és van hogy 6000ig is pörgetem. Ilyenkor furcsa égett szag jön a motortér felől be a fülkébe. Amint felértem a tetőre a szag elmúlik.

Ha óvatosan 3000-4000es fordulaton megyek fel akkor nem jön a szag.

Tehát csak magas fordulatnál van ez. Mitől lehet ez a szag?



2018. máj. 19. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de semmi értelme 6000-ig felpörgetni a motort.
2018. máj. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kérdés úgy kamu, ahogy van. Ha csak nem egy matizod van.

Még a matiz is 90et megy 3.ban 6000nél. Nem tudom hol az életbe tudsz ilyen mutatványt csinálni, szerintem sehol



De lényeg a lényeg. A kuplung csúszik mag, terhelés alatt

2018. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vagy kamus vagy hülye :D
2018. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én előző Mazdám 4000-es fordulatszámig halott volt, 4-6 ezer között jól ment, 6000 és 9500 között meg egy álom volt. (Mondjuk nem volt eredeti teljesen a motorja.)

Én akkor tapasztaltam ugyanazt amit a kérdező is mond, mikor ki lett cserélve rajta a kipufogó. A szerelő utána azt mondta, hogy a tömítő anyagnak (amiből összerakáskor valószínűleg bejutott valamennyi a csőbe) jön a szaga. 1-2 hétre rá teljesen ki is égett belőle, utána már sosem éreztem azt a szagot. Nem volt mostanában valami ilyesmi beavatkozás az autón?

2018. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!