Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van jelentős különbség?

Van jelentős különbség?

Figyelt kérdés
Hali a kérdés: szerintetek a motor térfogata(szívó benzin)és a hengerek száma befolyásolja az élettartamát/megbízhatóságát? PL 1 ford fiesta 1,1-es 85 lovas 3 hengeres rövidebb élettartamú,magasabb fenntartású azaz megbízhatatlanabb mint pl egy opel corsa 4 hengeres 1400-as 90 lóerős?
2018. máj. 19. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Anyagminőség kérdése. Amúgy nem alaptalan a kérdés. Ahhoz, hogy százzal téphess végig az M7-esen, a háromhengerest jobban kell taposni/pörgetni, mint a négyhengerest..


a magasabb fordulat pedig nagyobb hővel, erősebb olajigénybevétellel, és néhány mikronnyival több kopással jár..ami nem vészes, de öt-tíz év alatt már igen.


tehát a különbség nem jelentős, de idővel észlelhető.

2018. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

(csak neked, csak most: egy óriástanker beépített nyersolajhajtású motorjának üzemi fordulata 60/perc..

a motor garantált élettartama 30 év. Ha üveghangon pörgetik, mert sietnek, akkor akár 90 /perces fordulattal is mehet, de maximum két órán át...ennyit enged a gyártó)


szóval itt is fellelhető a különbség.

2018. máj. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 crudy ***** válasza:
Alapvetoen nincs, bar tenyleg van alapja a kerdesnek. Konstrukciotol fugg. Meg lehet csinalni nagyon jora a haromhengert is. Vannak persze kifejezetten jo alapootoetek. A sorhatot a v8-akat nagyon nagyon megbizhatora lehet csinalni. Minel tobb a henger, igazabol annal jobb mivel tobb henger fele oszlik a terheles. Ha lenne 100lovas, igenyesen megtervezett v/w16-os motor az sokaig elmenne. De ahogy irta a kollega, a soros sokhengerszamu hajomotorok olhetetlenek, pedig autokban mar reg nem hasznalnak soros 6+ hengeres motort mert rossz konstrukcio.
2018. máj. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igazság az hogy tetszik/gondolkodok egy új fiestán(szívóbenzinbe csak ez van nekik turbóról sok rosszat olvasok)fontos lenne az élettartam/megbízhatóság.Jó lenne többet tudni róla de semmilyen cikket nem találok arról hogy mik a 3 hengeres hátrányai pedig rengeteget kerestem.A családban van 1 2006-os skoda fabia classic sedan 1,2-es 3 hengeres 68 lóerős Én teljesen meg vagyok elégedve a menettulajdonságaival.Ugyanis többen mondják hogy felejtesem el a kis köbcentis szívóval az előzést de nekem a skodával nincs gondom.De pl.többen mondták akik vezették hogy jobban megy mint az opel,astrás is mondta de corsát én is vezettem az tényleg lomhának tűnt bár opelekről olvasva ezt gyakran írják.Persze ez nem jelenti azt hogy a ford is megy így,nem tudom..Mindenesetre a ford 86 lóerős.A skodánál nem volt komolyabb gond 170ezer km van benne a típushibán kívül(aránylag gyakori trafócsere).Bármilyen tanácsot,észrevételt szívesen fogadok akár privátban is.
2018. máj. 20. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!