Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Euro 3-as környezetvedelmi...

Euro 3-as környezetvedelmi besorolású járművet tényleg nem lehet már forgalomba helyeztetni az Európai Unión belül?

Figyelt kérdés
Két hete vásároltam egy 125cm-es motort és azzal szembesülök, hogy nem tudom lepapiroztatni. Van erre valami megoldás?

2018. máj. 20. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
1 hónapja a bátyám vett egy régi Ladát, ami már közel 10 éve ki volt vonva a forgalomból. Simán le tudta papíroztatni. Pedig ez még semmilyen Euro normának nem felel meg. Tudomásom szerint nincs olyan, hogy Euro 3 és az alatti járművet ne lehetne forgalomba hozni. Az a motor amit vettél mikori gyártmány?
2018. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ideinek árulta a kereskedés ahol vettem, de megkérdeztem a hazai importőrt és azt mondták ők már 3 éve nem hoznak be ilyet. Pedig biztos, hogy rajtuk keresztül érkezett.

Szóval innentől nem tudom, ezek szerint jó néhány éve állhatott a kereskedésben. Ebben az évben jön ki a frissitett típus, Euro4-es katalizatoros, lambda szondás.

Azt hiszem tavaly év vége óta nem lehet üzembe helyezni Euro3-as járműveket. De szerintem ez csak az új járművekre vonatkozik a külföldrol behozott es eddig is otthon hasznaltakra nem. De amikor utana kérdeztem azt mondták az Eu-ba sehol nem műszakizhat.

2018. máj. 20. 13:58
 3/3 crudy ***** válasza:
Az uj autokra szigoruak a szabalyozasok de az h hol lehet egy hasznaltautot forgalombahelyezni az nem eu fuggo, hanem orszag. A mercim euro kettes, nemetorszagban mar nem kapna papirt (mert h onnan jott), itthon koszoni jol van.
2018. máj. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!