Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt külföldi okmányokkal...

Lejárt külföldi okmányokkal rendelkező autó vásárlása magyarországi személytől. Mennyibe kerülne nekem Magyarországon forgalomba helyeztetni?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne hogy mennyibe kerülne kompletten a magyarországi forgalomba helyezés ? Illetve mit kell elintézni összességében? Hogyan kezdjek neki ha úgy döntenék hogy megvásárolom az autót.

Egy az autó vezetett szervizkönyves, valós 168 ezer km van benne bmw 323i e36 M-packet autóról lenne szó ami 300 ezer forint.És 168ezer kilométer van benne jelenleg!

Az autó lejárt külföldi (osztrák) okmányokkal rendelkezik. Azt jelen pillanatban nem tudom hogy külföldön ki lett-e vonva a forgalomból.

Összesen mennyibe kerülne nekem a magyarországi forgalomba helyezés?(regadó, műszaki, illetékek, törzskönyv-forgalmi, stb...)


Elsősorban a kérdésre irányuló válaszokat várnék és nem lebeszélést. Tisztában vagyok a kockázatokkal az autót illetően.



A válaszokat előre is köszönőm !


2018. máj. 9. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Az autó nem kockázat, hanem csapda.

De ebbe ne menjünk bele, ha szerencséd van nem jön össze az üzlet és áldod pár év múlva a sorsot, hogy így alakult.


Onnan indul a téma, hogy a magyarországi eladó átíratta, a nevén van? Csak a tulajdonostól vehetsz autót normál esetben, ha ez nem történt meg felejtős a téma, ha kinti papírjai megvannak? Szoktak trükközni az udvarban nepperkedő cigányok, hogy félig kitöltött német adásvételivel kapod meg az autót, tehát papíron a kinti tulajtól veszed meg. Ha így teszel akkor buksz mindenféle garanciát, ő nem fizeti be a járulékokat, adókat stb stb. Meg elvilág törvény előtt is felelned kellene csalásért, vagy ki tudja minek hívják.


Egyébként minden a zárójelben felsorolt tételre van kalkulátor a neten, ezekbe az autó adatait beírod és megvan a költség, mivel nem írtad le az autó összes paraméterét, ezért neked kell bepötyögni

2018. máj. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
300 ezerért jó suzuki swiftet sem lehet kapni, nemhogy bmw-t. Na de ha nagyon meg akarod venni, kössél egy szerződést a tulajjal, hogy amennyiben forgalomba helyezi az autót megveszed. Az ára akkor már közelebb lesz 500 ezerhez.
2018. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 D. Brasco ***** válasza:
Ilyen ócska bmw-ből már a magyar papirosok között is dunát lehet rekeszteni,nem tudom minek akarsz még egy ilyen lomnak a papirmunkajaval kinlodni!Egyebkent tenyleg van mindenre kalkulator a neten meg csak az oldalon vagy 1000ilyen megvalaszolt kerdes
2018. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!