Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehetséges ez a bekötés?

Hogyan lehetséges ez a bekötés?

Figyelt kérdés
Van egy 1993-as civicem,aminek a rádió bekötését nagyon nem értem...rengeteg hifis oldalt és gyk-s kérdést átnyálaztam,ahol a sárga-piros vezetékek közti cserét javasolták,amik javították is a problémát...egészen eddig. Nálam ez nem működik..ugye van egy sárga illetve egy piros vezeték(tudom,h az egyik ebből az állandó,míg a másik a gyújtással kap áramot) nos nekem ebből az egyik konkrétan annyit csinál,hogy ha a másikhoz(sárgát a piroshoz érintem),akkor a műszerfal órája bekapcsol(de nem menti el az órát...).A rádióm kettő vezetékét(sárga,piros) akárhogy kötögetem nem jó(az egyik csak világítást ad,a másik működésbe hozza,viszont beállításokat továbbra se ment,illetve az óra se tárolja az időt) Akárhogy kötöm sehogy se jó,ha a 4et összekötöm akkor van óra (ami nem tárolja az órát) van rádió (ami nem tárolja a beállításokat...) Ötlet?

2018. máj. 21. 00:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valaki már bűvészkedett ott a kábelekkel. Próbáld meg kimérni. A sárga az állandó 12V, ott gyújtás nélkül is kell hogy legyen feszültségnek, a piros pedig a gyújtás, ott csak akkor van feszültség, ha a kulcsot elfordítod.
2018. máj. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az autóban és a rádiónál sem lennék biztos a színekben, láttam már csodát elégszer. Az autónál mindenképp ki kell mérni, melyik vezeték az állandó és melyik a gyújtás 12V.

A rádiónál általában rá van írva/rajzolva a fedlapra a bekötés, de próbálgatásra mindenképp kiderül.

2018. máj. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Beviz Elek ***** válasza:

Összeérinted a sárgát és a pirosat, ettől meg bekapcsol az óra a műszrefalon? Érdekes.

A legjobb amit tehetsz hogy kibogozod ki-kivel van és utána okosabb leszel.

2018. máj. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!