Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lehetséges-e? Külön gázóra....

Lehetséges-e? Külön gázóra. Külön villanyóra. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetőség arra egy családi háznál, hogy külön gázórát, külön villanyórát szereltessek fel a szolgáltatóval?


A helyzet a következő: A házban az előző lakó felhalmozta a számlákat, amik az Ő nevén vannak, azonban Azokat a számlákat Én nem szeretném saját zsebből kifizetni, mivel nem kevés összegről van szó.


Villannyal ugyan ez a helyzet.



Ezért a kérdésem a következő:


Lehetséges-e az, hogy Én mint új felhasználó, gázt és villanyt kötessek be a házhoz és az előző lakó költségeit figyelmen kívül hagyjam?



2017. dec. 13. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell neked új óra egyikből sem.

Tulajdonosváltáskor az adásvételi szerződéssel és az óraállásokat rögzítő jegyzőkönyvvel amit 2 tanú letanúzott bemész a szolgáltatóhoz és a te kötelezettséged onnan indul.


Ha csak bérled az ingatlant, akkor a tulajdonos dolga elintézni, hogy az előző lakó nevéről lekerüljenek az órák, rendeznie kell a tartozásokat és amikor adósságmentes, akkor átíratjátok a te nevedre, attól az óraállástól kell fizetned, amikor beköltöztél.

2017. dec. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Te tulajdonos vagy, vagy bérlő?

Ez így nem fog menni. Ki kell fizetni a hátralékot, át kell íratni a te nevedre az órákat. Ha csak bérlő vagy, akkor a tulaj feladata rendezni a hátralékokat.


Alap, hogy minden költözés előtt a régi lakó az óraállás alapján minden fogyasztását kifizeti. De az is alap, hogy te nem veszed meg, nem bérled ki addig, amíg ez nincs rendezve.

Én csináltam már olyat, hogy a vételárból levontuk a 150 ezres tartozást, és én rendeztem.

Nem is értem, hogy hogy lehet terhelt ingatlanba költözni.


Ha örökölted, akkor az ingatlannal együtt a hátralék is a tied.

2017. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Semmim újat nem fognak fizikailag bekötni, ez adminisztrációs dolog.
2017. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Ha az előző lakó bérlő volt,és nem fizette a számlákat,akkor ez a költség a tulajt terheli.

Közmű bekötések,mérő órák csak a tulaj nevén lehetnek,hisz ehhez tulajdoni lap is kell.

Közmű óra adásvételi szerződés,tulajdoni lap nélkül nem is átírható.

Ugyan ez vonatkozik új bekötési kérelemre,de még akkor is ha régit cseréltetem erősebbre .

Ez már a fejlesztés kategóriájában esik .Eléggé nagy költségeket vonnak maguk után .(tapasztalat)

2017. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
Bérlő nevén soha nincs közmű óra .Legfeljebb al mérőt szeretnek fel,hogy a fogyasztási vita kizárható legyen .. A 2 nem ugyan az .
2017. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
Az első kettő válaszolótól kaptál korrekt választ, magam is ezt akartam írni.
2017. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

Hogy kinek van igaza,azt a valóságban lehet megtapasztalni.

Nem véletlen írtam a tapasztalatot .

2017. dec. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kicsit pontosítanék. Mind a villany-, mind a vízóra NÉVRE szól. Amikor megveszel egy ingatlant, az még nem jelenti azt, hogy a mérőórák is a nevedre kerültek. Azt külön a szolgáltatónál kell rendezni. Ekkor tudjátok tisztázni azt is, hogy milyen mérőállástól kezdve lesz a tiéd a teher.
2017. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

#8

Csak sajnos ebben van egy csavar.

Igaz, hogy az adósság nem őt fogja terhelni, de az ő általa használt szolgáltatást fogják lekapcsolni, ha nem történik fizetés.

Ezért kell ezt előre, még a vásárlás/beköltözés előtt rendbe tenni, ha tulajdonos lesz, vagy ha bérlő, akkor a tulajdonossal rendbe tetetni.

2017. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Garott ***** válasza:

Attól függ!

A bérlő nevén volt a mérő? Ha igen semmi gond, ha nem megszívtad. Bérlő nevére át lehet iratni, minden szolgáltatást, ebben az esetben a tulajdonost csak annyiban korlátozza, hogy amennyiben visszairatja a nevére, de tartozás maradt a bérlőn, akkor addig nem irathatja át új bérlőre, amíg a tartozás nem rendeződik. Ez azonban enm vonatkozik adásvételre.

Azaz maximum azt a jogot lehet elveszteni, hogy bérlőre irasd.

Ha az ő nevén vn, akkor mihamarabb irasd vissza a saját nevedre, és ezzel a kizárást is leállítod. Ha már visszairattad, a korábbi bérlő tartozása miatt nem zárhatnak ki, akkor sem, ha nála indult a kizárás, mert ezt akkor le kell állítaniuk.

Gázóra és villanyóra csere meg ilyen módon nincs. A tartozás nem az eszközönm van, hanem a felhazsnálási helyhez tartozó számlán. Hisz a kötelező mérőcserekor sem tűnik el a tartozás.

2017. dec. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!