Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 2005 1.9cdti...

Opel Astra H 2005 1.9cdti 88kW motoromban 100 fokra felmegy a hűtővíz,92 fok alná abszolút em megy, járt már így valaki?

Figyelt kérdés

Zsír új termosztát illetve vízpumpát cseréltem 5 hónapja.

Reményeim szerint új termosztátcserével megoldom a problémát ugyanis 89fok fölé nem szabadna mennie ha jól tudom.

Valaki járt már így ezzel a motorral?Ha igen várom a NORMÁLIS hozzászólásokat.

Szép napot!



2018. máj. 24. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

"ugyanis 89fok fölé nem szabadna mennie ha jól tudom"


Ezt olvastad valahol?

Egy mai modern autó túlnyomásos hűtőrendszere fel tud menni 100 fok fölé.

Szerintem az a nyomorult termosztát 89 foknál épp csak kezdene kinyitni (igen, az az érték van ráírva)

2018. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
Rendesen le lett légtelenitve a vizpumpa csere után?
2018. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha hiszed, ha nem, semmi gond nincs a 100 fokkal se. Már amennyiben e fölé nem nagyon megy. Jó pár autónak eleve 100 fokra tervezve az üzemi hőmérséklete, mert ez jobb hatásfokkal jár. A BMW például változó motorhőmérséklettel működik. Városban, vagyis lassú haladáskor 105 fok is lehet a normál hőmérséklet. Nagy terheléskor meg lejön 90 fokig. Ezt a motorvezérlő szabályozza, az elektronikus termosztáton keresztül.
2018. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyik fiókomban van vagy 10 darab Opel hőfokmérő gomba, egyik ugyanannál a motornál mutat 100 fokot, másik 80 fokot.

Az összes többi ezek között mutat.

Szóval nem szentírás, amit ezek a műszerek mutatnak, enyhén szólva.

2018. máj. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igaz,ezt olvastam a fórumokon is hogy 90 fok ideális,és a családban is van 2 ugyanilyen motorral szerelt H Astra és egyiknek sem megy fel a vízhőfok 90 fok fölé,ezért írtam ide hátha valaki járt már ilyen cipőben és tud segíteni mert sokat megyek a kocsival és nem szeretném ha kellemetlenül járnék.

Tudom azt is hogy a Bmw magasabb hőfokon üzemelhet mert volt már olyanom is,de most kimondottan erre a típusra voltam kiváncsi.

A légtelenítést is meg volt.

Amúgy köszi a válaszokat!

2018. máj. 25. 09:37
 6/6 anonim ***** válasza:
A H Astrában már nem hőmérő van. Te ott csak úgy látod mintha hőmérsékletet mutatna a műszer, valójában az egy ECU által működtetett analóg kijelző. Az meg szépen áll mint a cövek 90 fokon hogy te ne aggódjál. Mikor már 2 sarok után 90 fokon áll a mutató akkor még a valós hőmérséklet 60-70 fok körül jár. Különösen dízelnél aminek kellhet 20 km is mire a 90 fokot eléri a vízhőmérséklet.
2018. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!