Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Forma 1-ben elindítanák a...

A Forma 1-ben elindítanák a versenyt 1 vagy 2 versenyzővel is?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az előző futamon mindenki olyan szabálytalanságot követett el, ami a következő futamról kitiltással jár vagy éppen verseny előtt olyan műszaki problémával rendelkezik, ami miatt nem tud rajthoz állni és csak 1 vagy 2 versenyző tud rajthoz állni :) 2 versenyző tudja egymást előzgetni, így szerintem végig futna a verseny. De 1 versenyzőnél elég csak az első kört teljesítenie és meg is van az arany. Na jó motor meghibásodás esetén még a 2. helyért egy körre még az elfüstölt motort is össze lehet rakni :D Extrém eset: Mi van, ha 0 induló van?


Indianapolisban tizenvalahány éve 6 versenyzővel elindították a futamot :)



2018. máj. 24. 12:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nyugodj meg..ilyen nem fordul elő.

pihenj egy kicsit.

2018. máj. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az F1 kb 65 éves, ez idő alatt sosem fordult elő ilyen. Nem hiába van ennyi autó, ha bármi történik, akkor is marad legalább 2 autó, akik tudnak versenyezni.
2018. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 JulesTS ***** válasza:

[link]

Tudtommal ez volt a legkevesebb induloval inditott futam...

2018. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem fordult elő, valószínűleg nem is fog, csak elméleti síkon ha mégis megtörténne, akkor mi lenne? Csak eljátszottam a gondolattal.
2018. máj. 24. 14:07
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 autót is ugyanúgy rajthoz állítanának és a teljes kiírt 300 km-t teljesítenie kéne. Egyrészt jogi szálak is vannak a háttérben, ahol komoly dollármilliók forognak kockán, és nem egyik hétről a másikra döntik el, hogy akkor elmarad a verseny. Másrészt meg annak az 1-nek is teljesítenie kell a kiírt távot, mivel semmi garancia, hogy nem döglik be a motor, nem kap defektet és esik ki a versenyről. Úgyhogy 1 emberrel is megrendezik. Ez szinte 100%
2021. nov. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mondanám, hogy nem, de idén a Hungaroringen HAM egyedül állt fel a rajtrácsra az újraindításnál :D
2021. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#6 Az semmit nem jelent, mert mindenki megkezdte a futamot. Attól, mert a többi 19 versenyző a boxból indult, attól még ők is léteznek.


Kérdező: nincs rá hivatalosan szabály, ezért ez is egy olyan dolog, amit az adott szituációban helyben kellene kitalálni. Szóval mi nem tudhatjuk. Valószínűleg #5-nek igaza van, a szponzori szerződések kötelezik a rendezőket, csapatokat és pilótákat egyaránt. Például a megengedett maximum motorszám bevezetésének hajnalán (2006 ha jól emlékszem, vagy talán 2005) sokan csinálták azt, hogy ha nem láttak reális esélyt érdemleges pozíció elérésére, akkor kiálltak a futamból, hogy feleslegesen ne nyúzzák a motort. Ez nyilván nem tetszett a szponzoroknak, hiszen ők azért fizetnek rengeteg pénzt, hogy az autó a pályán legyen és az emberek lássák az autón a szponzorokat. Ezért már régóta a szponzori szerződések alapfeltétele, hogy a csapatoknak kötelező versenyezni, ha ennek semmi nem áll az útjában. Az FIA szintén alkalmaz egy hasonló kitételt a csapatok nevezésének elfogadásakor, miszerint vállalják, hogy a teljes szezont kivétel nélkül teljesítik, azaz nincs már ilyen kiszállok-beszállok, mint a 90-es évek előtt volt.


Egy szó mint száz: aki versenyképes, annak versenyeznie kell. És ezen valószínűleg az sem változtat, ha csak egyetlen pilóta indul el, de mint mondtam, erre nem létezik szabály, szóval egy bizonyos ponton elképzelhető, hogy meghúznák a határt.

2021. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 krwkco ***** válasza:

A Forma1-nek van egy szabálykönyve. Meg lehet keresni a neten. El kell olvasni és benne van.

Tekintve, hogy ilyen még nem fordult elő és kevés ember van aki kivülről ismeri a szabálykönyvet (itt a gyakorin ~0), nincs más út a válaszhoz.

2021. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 krwkco ***** válasza:

#5

"Szerintem 1 autót is ugyanúgy rajthoz állítanának és a teljes kiírt 300 km-t teljesítenie kéne."

Azt nem tudom, hogy 1 autóval is elindítják-e a versenyt, de ha elindul, nem kell a teljes távot megtennie. Ha jól emlékszem, fél táv (vagy +1 kör?) után már teljes pontszámot adnak. És talán 2 befejezett köz után (ebben a távban még kevésbé vagyok biztos) fél pontszámot.

2021. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#8 "Meg lehet keresni a neten. El kell olvasni és benne van"


Meg lehet keresni és el lehet olvasni, de nincs benne, mert ilyen szabály nem létezik.


#9 A versenytáv 75%-a után adnak teljes pontszámot, de ez nem azt jelenti, hogy 75% után ki lehet szállni, ugyanis a versenyt be nem fejezők csak akkor kerülnek rangsorolásra, ha a táv 90%-át megtették. Ha nem tesznek meg 90%-ot, akkor nem lesznek rangsorolva, aki pedig nem rangsorolt, az nem kap pontot. Ha meg levezetnek 90%-ot, akkor a maradék 10% már oly' mindegy.

2021. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!