Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az lehet, hogy a légtömegmérő...

Az lehet, hogy a légtömegmérő miatt nem indul az autó?

Figyelt kérdés

1.4 peugeot 206.

Télen a nagy mínuszokban egyáltalán nem indul, de most a napokban sem indult egyszer. Önindító teker rendesen.

A hibaolvasó légtömegmérő hibát írt ki (úgy, hogy az engine jel nem világított a műszerfalon).

Azt olvastam, hogy ha a tömegmérő rossz, akkor nem csak nem indul, hanem ingadozik az alapjárat és rosszul húz. Az utóbbi kettő nem áll fent. Így érdemes kicseréltetni a mérőt, vagy más lehet a hiba oka?

Akksi esetleg? 4 éves Varta, 56mAh, tavasszal kimérték, nincs baja.

Vagy az önindítót nézessem meg? Az meg 2 éve cserélt, utángyártott van benne.


2018. máj. 25. 10:01
 1/10 A kérdező kommentje:
3 különböző szerelőnél jártam, sehol nem foglalkoztak érdemben az autóval. Nem tudom azért volt-e mert nő vagyok vagy mert épp ment az autó, és ha megy akkor ugye nincs semmi baj, nem kezdünk el hibát keresni... Másnap meg már nem ment.
2018. máj. 25. 10:05
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
Csereld ki a légtömegmérőt es meglatod minden gond megoldodik!
2018. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2018. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megane tulaj vagyok, fél éve csinált olyat hogy napokig minden ok, aztán meg nem indult. Néha 2-3,párszor 6-8 indítás, nem indul. Ha meg beindult napokig jó volt. Egyszer lementem vádárolni, bepakoltam, fél órát köszörültem, semmi. Na akkor vittem szerelőhöz, felső holtponti jeladó. Ha pörgeti, az aksid jó.
2018. máj. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Már egy csomó mindent kicseréltettem a hiba miatt - eddig egyik sem talált, de legalább szűkül a kör :)

2018. máj. 25. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Maximálisan lehetséges.
2018. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mikor rossz volt a légtömegmérő ezeket a hibákat produkálta. 3 ezerért vettem bontottat és azóta jó.
2018. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 crudy ***** válasza:
Ha az önindító teker akkor az aksi jó, önindító jó. Ha nincs brummogás akkor lehet az AC pumpa a rossz de ha van hibakód a légtömegmérőre akkor biztos, hogy az lesz. Lehet, hogy amiatt nem indul és igaz, lehet alapjárat ingadozás ebből a hibából. De ha a gép ezt írta miért nem ezzel kezdted?
2018. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mert az elozo 2 szerelo (kwikfit es egy autoszerviz pest megyeben) azt mondtak nem tarolta a hibakodot. Magyarul elkertek a penzt de ki se olvastak mi van, visszaadtak szrul az autot.

Ez a mostani szerelo kiolvasta a hibakodot es torolte. Azt mondta atnezte az autot de nem tudja miert nem indul, nem talalt semmit. Mkndtam neki, h dehat kiirta hibanak a tomegmerot, akkor csereljuk ki azt! Hatha az a rossz. Azt mondta szerinte az jo.... feladom.

Ac pumpat, hogombat is kicsereltettem mar, nem ezek okoztak azt, h nem indul.

Alapjarat nem ingadozik es jol huz az auto. Ennek ellenere lehet legtomegmero az oka ha neha nem indul?

2018. máj. 25. 17:23
 10/10 crudy ***** válasza:
Lehet persze
2018. máj. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!