Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A váltó féltengely felőli...

A váltó féltengely felőli csapágyai okozhatnak remegést gyorsításkor?

Figyelt kérdés
Csak gyorsításkor remeg (ford focus 1.8 16V benzines kombi), sebességtől függetlenül. Tavaly 80 körül kezdett remegni, ha odaléptem neki, idén már 60-nál elkezdi, így ideje lesz megcsinálni. A szerviz szerint vagy a féltengelyek, vagy a váltó csapágyai okozzák. A váltó féltengely felőli csapágyait hogy lehet letesztelni, hogy állapíthatom meg itthon, hogy az a baj, vagy a féltengelyek? Előre is köszönöm!

2018. máj. 26. 05:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a difinek a csapágya, ha azok tönkremennek, búg a váltó, mint a villamos kb.

Azok elég nagy méretű kúpgörgős csapágyak, több váltónál lehet állítani a hézagukat, de felesleges, mert ha lógnak is, akkor sincs hangjuk.(opelnél)


Nem itt lesz a hiba, ez valami vibrálás/rezonancia valahonnan, motor/váltótartó bakok, szilentek, gömbfejek, féltengelycsukló, felni, gumi, stb.

2018. máj. 26. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A csapágy nem, de mondjuk a kopott féltengelycsukló igen.
2018. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A váltóból ki áll az a tengelycsonk ,amibe bele megy a féltengely.Ezt megrángatod fel-le erősen és ha eléggé kottyan,akkor rossz a hézagolása már, kopás miatt,vagy lehet,hogy nem is lehet hézagolni ,mert a csapágy futófelülete,kúpgörgői is sérültek.Féltengely és kerékcsapágy miatt is lehet ez.

A féltengely is kottyan,ha rossz,csak ott a csukló tövénél kell ráfogni mindkét oldalon és úgy tekergetni,mozgatni minden irányba a két felét ellentétesen ,erővel,pajszerral.

Lehet futómű felfüggesztési hiba is.Itt is ajánlott a pajszer használata.

2018. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Voltam szerelőnél és itthon csináltam két tesztet:

Leteszteltem a motort tartó bakokat, behúzott kézifékkel elindulást szimuláltam, hintáztattam a kocsit, vagyis a feleségem csinálta, én néztem a motort minden irányból. A motor csak kicsit bólint előre, nem csavarodik semennyire sem oldalra. Utána felbakoltam az egyik oldalát és hatvanig kipörgettem a kereket ötödikben, majd a másik oldalon is megcsináltam. Mindkét oldal rendesen beremegett, amikor gázt adtam. A szilenteket egy szerelő rángatta meg pajszerral és futómű padon is megkínozták a kocsim elejét, szerintük a gumiszilentek rendben vannak. A féltengelyeket is megrángatták, nem éreztek kotyogást, de azt mondták ettől még lehet rossz mindkettő. A kutyacsontok viszont kopogtak, ezért én itthon kicseréltem őket, de nem szűnt meg a hiba. A kerekeket felcseréltem, elsőket hátra raktam és viszont, de nem javult meg. A kerékcsapágyak nem búgnak éles kanyarban sem. Ezek mire utalhatnak szerintetek?

2018. máj. 26. 13:18
 5/6 totesq ***** válasza:
A kerékcsere nem megoldás a válasz eldöntésére ugyanis ha elől ha hátul van a rossz kerék attól még rázkodni fog minden. De a Te esetedben nem zárható ki a rossz féltengely sem. Szerintem.
2019. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csabalorand válasza:
szia! Sikerült megtalálni a hibát? nálam is ezt produkálja.minden ellenőrizve volt,jobb oldali féltengely cserélve lett mivel az hosszabb de sokat nem javult.cserélném a baloldalit is de félek pénzkidobás lenne.
márc. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!