Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e46 motorcserénél mit...

Bmw e46 motorcserénél mit kell cserélni még a motoron kívül?

Figyelt kérdés
Van egy bmw e46 320i-m (98as, facelift előtti, m52b20). A van valami probléma a motorral de senki sem biztos benne, hogy vanos vagy hidrotőke vagy mi az igazi problémája így azon gondolkodom, hogy cseréltetem az egész motort. Megfordult a fejemben, hogy 20ihelyet akkor már 25i-t tennék bele, de a számolgatás miatt nem tudom, hogy mit kellene még hozzá cserélni? Váltót esetleg? Vagy elég lenne csak a motort?(tudom a fékeket is persze, nagyobb erő lenne benne)

2018. máj. 26. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:

A 25i-t nem fogod tudni emberi áron lepapírozni.


Keress olyan szerelőt aki meg tudja mondani, hogy Vanos vagy hidrotőke.

2018. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
volt több szervizben is, nem ír hibakódot csak zörög a motor, nem tudja senki se hogy mitől. Nem feltétlenül szükséges 25i-t lehet 23i-t is csak arra gondoltam, hogy akkor már erősítsünk.
2018. máj. 26. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:

KÓKLER műhely nem tud válaszolni.

Szét kell húzni, végig kell mérni. De mivel nem költséghatékony, így marad a motorcsere, ami szintén zsákbamacska.

2018. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
így van, nem lenne költséghatékony, olcsóbb szinte venni egy bontott motort, de a kérdésemre sajnos még mindig nem kaptam választ.
2018. máj. 26. 19:37
 5/10 anonim ***** válasza:

NEm egy agyrém papírozni olyan motort, amivel szerelték gyárilag is az autót. Keress rá totalcar-on az ide vágó cikkre (egy Golf IV-n mesélik el, hogyan megy)


De szerintem a rizikó a bontott motorral, annak a leszervizelése, az utánajárás, papírmunka több pénzt elvisz, mint keresni egy normális szerelőt, aki meg tudja állapítani mi a pontos hiba.

2018. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 25i másik motorkód, M54, így gyanítom, hogy a kicsit több átalakítást igényel, mint egy másik M52 befaragása, de nem 100%. Ezeket már nem ismerem annyira, hogy fejből vágjam, mi lehet más.

Szerintem cserélni kell még motorvezérlő elektronikát, valószínűleg váltót, differenciálművet és hátsó fékeket hűtött tárcsásra. A fékek mérete talán ugyanaz, de nem vagyok biztos benne, le kell ellenőrizni. Szívósor injektorokkal legyen a bontott motoron, mert általában az is más a nagyobb változatokon. Nem tudom, hogy E46-nál a diffi cseréje nagyházasra jár-e bölcső cserével. Úgy tudom, hogy létezik több féle bölcső, de nem tudom, pontosan melyik változatoké tér el. Realoem.com-on tételesen meg tudod nézni, hogy mi egyezik és mi nem.

2018. máj. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megéri egy ilyen korú kocsinál ez a cserebere?
2018. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előttem szóló jó húrokat penget.

Nem éri meg rálocsolni azt a rengeteg pénzt a nagyobb motorra.

Mielőtt belevágsz, és NORMÁLIS munkát szeretnél, tételesen írj össze minden várható kiadást. Ha csak a szakmunkát nézed, és a papírozást már el fog menni a kedved ettől az élettelen ötlettől.


És most jön, hogy beszélem kell a fél illetve feléből/harmadából való átalakítás következményeiről.

Ha nem cserész váltót, a több LE nem lesz jótékony hatással a jelenlegi váltódra.

Ha nem cseréled le hűtött tárcsákra a hátsó fékeidet, hosszabb lesz a fékút, majd szerencsésebb esetben rángathatlak ki a vezetőülésből.

2018. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ha nem cseréled le hűtött tárcsákra a hátsó fékeidet, hosszabb lesz a fékút, majd szerencsésebb esetben rángathatlak ki a vezetőülésből."


50/90/110/130-as tempónál mennyit fog nőni a fékút?

2018. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"50/90/110/130-as tempónál mennyit fog nőni a fékút?"


A pontos szakasz kiszámításához, tudnom kell, hogy tőtől, vagy herétől kezdjem a számolást?

2018. máj. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!