Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A '97-es Skoda Feliciámban...

A '97-es Skoda Feliciámban hátul van öv, de csat nincs. Mi a teendő? Büntethetnek?

Figyelt kérdés

A '97-es Skoda Feliciámban hátul meg vannak a biztonsági övek, legalábbis kettő van, de nem lehet őket becsatolni sehova, mert csatok nincsenek. Az ülések gyáriak.


A csatok nem letörtek, vagy leszereltek, mert nincs semmi helye a csatnak. Ilyenkor mi a teendő?


Mikor sok éve csináltam a kresz vizsgát, emlékeim szerint az volt, hogy ha nincs hátul öv, akkor nincs mit lekötni, így ezzel nem kell foglalkozni, büntetés sincs érte. De, mivel itt igazából öv van, csak csat nincs, nem tudom, hogy a rendőrök mit szólnak hozzá.


Ezt teljes hátsó ülés csere nélkül meg lehet valahogy oldani? Legrosszabb esetben a két szélsőnek, de akár az ötödik, középsőnek is, hogy legyen övcsatja?



2018. máj. 26. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Keresel Škoda Favorit vagy Felicia hátsó öveket, ma már egyik sem kerül sokba, aztán a csatokat beépíted a meglévő helyekre. Már a Favoriton is voltak rögzítési pontok a hátsó biztonsági öveknek, de nem mindig építették be őket. Igaz, gyárilag olyan nem volt, hogy öv legyen, csat meg nem: én úgy gondolom, valami túlokos előző tulajról van szó. Azt már szóba sem merem hozni, hogy esetleg a hátsó ülőlap alatt rejteznek a csatok, mert az elmúlt években sok-sok "há' nem vagyok én hülye, láttam vón', ha ottan lenne" kritikát kaptam olyanoktól, akik aztán valahogy mégis megtalálták az ülőlap alá hajtogatott csatokat.
2018. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem, az ülőlap alatt tényleg nincs, mert azt áttúrtam. :)


Szerintem is az előző tulaj lehetett a ludas. Köszönöm! Akkor pótlok. :)

2018. máj. 26. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!