Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mielőtt műszakira mész, mit...

Mielőtt műszakira mész, mit nézel meg a kocsin?

Figyelt kérdés
Az autoszerelo ellenorzi valaszt ne irjatok,arra vagyok kivancsi h otthon lehet e felkeszulni a vizsgara?
2018. máj. 27. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze. Otthon is fel lehet, ha nem kell csinálni semmi komolyat a kocsin, illetve van aknád hogy alánėzz. Pl izzók,fėkek,rozsdásodás olyukad ki a küszöb) ezeket tudod ellenőrizni te is. Viszont ha a fėk nem jól fog azt te otthon nem tudod kimėrni max ėrzed ha ėrzed... Akkor már azt cserėlni kell amit vagy meg tudsz oldani vagy nem stb stb
2018. máj. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Beviz Elek ***** válasza:

Az izzókon kívül igazából semmit, észreveszed ha valami nem jó menet közben is, emellett odafigyelek az autóimra és pontosan tudom hogy milyen állapotban vannak.


Pl oda kell figyelni a gumikra, de én pontosan tudom milyenek az enyémek és nem vizsga előtt nézem meg. Ugyanez a fék, fékcső és kb az egész alja.


Futóművet érzed/hallod ha gond van. Az Audin most cserélem a szükséges alkatrészeket, műszakiig nem megy újra tönkre.

2018. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak részben tudsz a vizsgára készülni. Aminek ellenőrizhetsz és javít(tat)hatsz magad:

-Lámpák épsége és működőképessége (ami csak van az autón annak működnie kell, még akkor is ha nem kötelező, pl. ködlámpa)

-Szélvédő épsége (kisebb kőfelverődést néhány ezres ellenében megjavítanak minimum vizsgaképesre)

-Fékeket kitisztítod, ha kell akkor tárcsát, dobot, betéteket cserélsz (de nem a vizsga előtti napon, mert akkor bukta lesz, az új fékeknek kell pár szár kilométer mire bekopnak annyira hogy elérjék a maximális hatásukat)

-Kéziféket beállítod, hogy 2-3 kattanás után már jól fogjon és lehetőleg egyformán a két oldalon.

-Komolyabb rozsdafoltokat felszámolod. Ha át van már rohadva a lemez az gond. Kisebb foltok nem számítanak.

-Gumiabroncsokat cseréled, ha a mintázat mélysége (a futófelület bármely pontján) nem éri el az 1.6 mm-t. (Józan ésszel persze már jóval előbb).

-Ha még sose vizsgáztattad az adott autót, akkor minden számot lecsekkolsz. (motorszám alvázszám, hogy tökéletesen olvashatók-e és hogy egyeznek-e a forgalmiban lévő számokkal. Egy jegy eltérés (előfordul hogy "hivatal" elírja) és kivágják az autót)

-Futómű lógásait csekkolod (nem egyszerű házilag, de nem teljesen reménytelen) és alkatrész cserével megszünteted. Ide értve a kormánymű lógásait is.

-Durvább olajfolyásokat, váltóból, motorból megszünteted. Vagy legalább alaposan lemosod 1-2 nappal a vizsga előtt.

Nem tudod ellenőrizni:

-A lengéscsillapítók állapotát.

-A motor kipufogógázait.

2018. máj. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én annyit szoktam tenni, hogy ha közeledik a vizsgaidőpont, előtte két héttel felhívom a márkaszervizben a szerelőmet (ott vizsgázott mindig az autó, mert egyben vizsgahely is) és kérek egy időpontot.

Ő megmondja mikorra vigyem a kocsit. Megkérdezem még, hogy előtte vigyem-e be, átnézi-e. De azt szokta válaszolni, hogy felesleges, ismeri az autómat.

Vizsga előtt annyit teszek meg, hogy kicsit kitakarítom, lemosom. Nem ezen múlik a vizsga, meg amúgy is rendszeresen takarítom, de mégis nem döglött rovarhullákkal az autó elején állítok oda.

Mást nem igazán szoktam csinálni. A kocsi nem fiatal már, 13 éves, de a szerelőm is tudja, hogy a legkisebb szokatlan zörejre futok hozzá és ha valamit cserélni kell nem spórolok a gyári vagy jobb prémium alkatrészek árán. Rozsdásodás szerencsére nem igazán jellemző. Ha nagyon megindulna valahol, azt észrevenném. Ha izzó kiég, "szól" az autó, folyadékszintekkel ugyan ez.

Gumit ha csak a legelső hajszálrepedések megjelennek, azonnal cserélem újra. Szintén nem sajnálom a márkás gumira a pénzt, mert az autó egyik legfontosabb biztonsági eleme. Emellett sokat is autópályázok, így nem mindegy.

Szóval ennyi. Kimondottam készülni rá a fentieken kívül nem szoktam.

2018. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Világítanak-e a lámpák, index működik-e?

Nálam ennyi.

Rendszeresen karban tartva, rendszeresen szervizelt.


A műszaki előtti lakatolás, sárvédő meg küszöb csere, meg a hangyaként rohangálás a zsigulik idejében volt divat.

2018. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oke koszonom! :)
2018. máj. 28. 05:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!