Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezért büntethet meg a rendőr?

Ezért büntethet meg a rendőr?

Figyelt kérdés
Tervezek venni egy Derbi Senda-t aminek a végsebessége nem 45 km/h, és a jogszabályban elvileg nem mehet 45 km/h-nál többel(Elavult szabályozás, tudom). Ezért büntethet meg a rendőr, vagy nem?
2018. máj. 28. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:

smkp-ral maximum 40-nel szabad menni.


Büntethet, de a gyakorlatban sosem büntetnek.

2018. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Azért azt megnézném.hogy mérnek be egy smkp-t😁

"Maga vót a ződ sisakba he"😂

2018. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egyik (pl. civil kocsiból) lemér, a következő kanyarban lévő kolléga meg megállít és kiosztja a büntit.


Többször láttam már ilyet.

2018. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bármiért büntethet, ne menj gyorsan, ha látod a yardot.
2018. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
A mai világban gyalog is megbüntetnek, nem hogy autóval, nekem egyik ismerősöm legutóbb azért büntették meg 5000 Ft-ra, mert a rendőr szerint kék volt a fényszóró, nem számít hogy felkapcsolta és sárga, de a rendőr azt mondta kék, és akkor az úgy van, mert tudják hogy 5000 Ft-ért senki nem jár majd egy évet a bíróságra. Ez van, ez a magyar "igazságszolgáltatás" (persze a fideszes haverok milliárdos lopásai azok nem téma, ott nem kell soha nyomozni). Szóval tök mindegy mit veszel és hogyan használod, úgyis megbüntetnek. Ergo igen, meg fognak. De ha nem ilyet veszel, akkor is meg fognak. És a tömegközlekedés sem megoldás, ott is megbüntetnek. Évekig jártam egyetemre, érvényes bérlet, érvényes diákigazolvány. De azért csak megcsűrte-csavarta, hogy szerinte én eggyel korábbi megállóval szálltam fel, és az 400 méterrel több mint ami a bérleten van (30 km-es), szóval szerinte vennem kellett volna 125 Ft-os jegyet, ezért gyorsan megvágott 8125 Ft-ra. Welcome to Hungary. Ezeket csak azért írtam le, hogy lásd, mindig és mindenhol meg tudnak büntetni ha akarnak, és semmit nem tehetsz ellene. Ha elavult a jogszabály, akkor az csak akkor lesz elavult ha amúgy neked adna igazat. Sajnos nem külföldön vagyunk, ahol csak akkor büntetnek ha tényleg szabályt sértesz.
2018. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5/5


Hiába sárga az ismerős tompítottja, ha a helyzetjelző kék. Nem lehet kék.


És igen, a megállókkal is vigyázni kell. Van ahova már nem elég a 30km 35öt kell venni.

2018. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól nem büntetnek meg ha a motorod gyorsabb a megengedettnel CSAK akkor ha gyorsabban mész a megengedettnél ugyan ez vonatkozik a többi forgalomban részt vevő járműre.
2018. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 nem, a helyzetjelző is sárga volt. Esetleg annyi lehet (ismerem a kocsit mert mutatta már többször, voltam is vele), hogy kikapcsolt állapotban van egy kékes (nem kék, hanem enyhén kékES) elszíneződése a fényszóróháznak a kiszabaduló gázok miatt. És? Nem az a lényeg, hogy ha felkapcsolod akkor SÁRGA? Mondd már el milyen debil beteg országban kell élni ahhoz hogy megbüntessenek azért mert valami kikapcsolt állapotban felvesz egy enyhén kékes árnyalatot? Teljesen egyértelmű hogy ezeket a "szabályokat" miért találják ki: hogy bármikor megállítanak bárkit, legyen valami amibe bele lehet kötni és meg lehessen vágni, tök mindegy mennyire szabályosan közlekedsz. Ezért írtam a kérdezőnek is, hogy tök mindegy mit vesz és hogyan használja, úgyis lesz amibe bele tudnak kötni és akkor repül a büntetés. Mert ugyebár a kékes árnyalatú helyzetjelzővel vagy épp a Derbi Sendával közlekedők a legnagyobb szabálysértők és a legnagyobb veszélyek a társadalomra, nem mondjuk a részeg fiatal hordák akik rommá zúzzák meg összehányják a belvárost minden hétvégén éjjel. Olyankor merre járnak a rend éber őrei? Vagy mikor 15 kisebbségi utazik büdösen koszosan és persze mindenféle jegy nélkül? Amúgy meg a saját sztorimhoz: itt csak annyi a gond, hogy egy évvel korábban is belefutottam ellenőrzésbe, ugyanott, ugyanakkor szálltam fel, ugyanolyan bérletem volt mindig is, és az ellenőr is ugyanott ellenőrzött le, és érdekes mód annak az ellenőrnek 100%-osan rendben volt mindenem, bérlet is, viszonylat is, igazolvány is. Érdekes nem?


Kérdező, elnézést kérek az offért, de tulajdonképpen ezzel is segíteni próbálok, ne legyenek illúzióid, meg fognak büntetni, és nem kell hozzá semmit csinálnod az égvilágon. Mert tegye fel bármely felnőtt magyar ember a kezét, akit még egyszer sem büntettek meg valamiért amit egyébként szabályosan csinált. Olvastam sok ilyen esetet, és amikor az illető vette a fáradságot és elment bíróságra (mert teszem azt videofelvétele volt), akkor szinte mindig ő nyert. Csak ugye a legtöbb ember 5000-10000 Ft-ért még nem megy hónapokig macerálni a bírósággal, és ezt a rendszer bizonyos tagjai ki is használják. Sajnos.

2018. máj. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!