Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1.3 1998as...

Kolompostehén kérdése:

Suzuki swift 1.3 1998as évjárat most kezdtem vele futárkodni. Tanácsokért fordulok hozzátok karbantartással kapcsolatban! Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Első szervíz megvolt két hete.Mire figyeljek? Mit,milyen gyakran cseréljek,bármi ami segíthet hogy jó sokáig naprakész legyen a kicsike :)

2018. máj. 29. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ennyi idősnél már bármikor bármi előjöhet.

Nekem egy '97-es van 1.0 motorral, 6. éve van nálam, 3. éve ingázok napi 2x30 km-t. Megbízható, teszi a dolgát. De előfordult, hogy egyszercsak nem indult. AC pumpa döglött meg.

Volt, hogy egy nagy olajfoltot hagyott maga alatt. Kiesett a főtengelyszimering. Megcsináltattam, teszi a dolgát továbbra is.


Szóval ennyi idős kocsinál gyakorlatilag akármikor előjöhet akármi. Hisz nem fiatal.


Olajszintet, vizet mindig figyeld. Olajat én 8-10ezrenként cserélek (akkor olajszűrőt meg légszűrőt is), és minden 2. olajcserénél gyertyákat is cserélek.


Mivel olcsók az alkatrészek, ezért nem szoktam azon gondolkodni, hogy csináltassam-e, vagy cseréljem. Múltkor pl hűtőt cseréltünk (9000 Ft volt az új). Kuplungszett meg 12000.

2018. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó az akinek ilyen kapcsolatrendszere van, mint neked lehet, #1. Nekem 15.000 forint volt az új hűtő, kuplungot (ha cserélni kellene) 23.000 forintért tudnék venni, talán 16 ezerből megúsznám a legolcsóbbat, de az olyan is. Főtengelyszimeringet tegnap cseréltem, nem tud az csak úgy kiesni, de ez legalább olcsó volt. Lengőkart mennyiért adnak neked, 3000 forint? Emlékeim szerint 8000 forint felett fizettem a nevesincs lengőkarok darabjáért. Esetleg vettél már valamilyen karosszériaelemet? Sokszor rablás, amit elkérnek érte bontottan is. Tény, vannak olcsó dolgok, de azért nem ennyire, amit írsz.

Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2018. máj. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Nem kapcsolatrendszer, bárki által elérhető üzletben vásárolok:

[link]


Azt hiszem 7500 ft volt a lengőkar.

De, csak úgy kiesett a főtengelyszimering. A szerelő is csodálkozott.


A kasztnira nincs sok gondom, mert após karosszériás...


[link] spd/S-17700-80E00-SS/Suzuki-Swift-03990-03-10-13-8V-huto-vizhuto-kezi-v

[link] Suzuki-Swift-10-03990-03-kuplung-szett-Valeo

2018. máj. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!