Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Cordoba ablaktörlő...

Seat Cordoba ablaktörlő funkciókat összefoglalnátok légyszi?

Figyelt kérdés
Van egy első szériás Cordoba Varióm, de nincs hozzá kézikönyv (még a neten se találtam, csak a kettes szériához). Létezik, hogy a hátsó (kombi) ablaktörlő teljesen automatikus? Reggel próbáltam a párát letörölni csak elölről (mert csak ott volt), és erre beindult a hátsó is - és nem jöttem rá, hogy mitől függ. Ez azt jelenti, hogy bármikor amikor a szélvédőről szeretnák törölni valamit, nekem hátul szárazon mindig összekarcolja majd az ablakot?

#Seat #Cordoba #aklaktörlő
2018. máj. 30. 12:03
 1/3 A kérdező kommentje:
1999-es modell, ha ez számít.
2018. máj. 30. 12:03
 2/3 A kérdező kommentje:
Közben annyit megfejtettem, hogy a jobboldali bajuszkapcsoló előrenyomása üzemelteti a hátsó ablaktörlőt, viszont hogy milyen módozatok léteznek, az máig nem világos. Látszólag összevissza töröl, én meg pánikomban addig nyomogatom előre a kart, amíg abbahagyja. Van erre valami lista, hogy hány fokozata van a hátsó törlőnek egyáltalán, és hogy ezek miben különböznek? Mifelénk ritkán esik az eső, így nincs nagyon módom kísérletezgetni. Szárazon meg aztán tényleg fontos lenne, hogy ha véletlenül elindítom, akkor minél hamarabb le is tudjam állítani. Köszi. :)
2018. szept. 6. 08:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az autót, így csak tippelgetni tudok.

Lehet, hogy az első ablaktörlőtől függ a hátsó is, tehát ha az elsőt gyorsra állítod és úgy kapcsolsz hátsót, akkor az is gyors lesz.

Egyébként van olyan autó is, amin ha be van kapcsolva az első ablaktörlő és kapcsolsz egy hátramenetet, akkor automatikusan bekapcsol a hátsó ablaktörlő is.

Próbálgatni kell, az a biztos. Beállsz egy mosóba vagy megkérsz valakit hogy slaggal veressen rá vizet és tudod tesztelni.

Nem tudom, ebben van-e valami, de hátha: [link]

2018. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!