Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf III mennyire megbízható...

Golf III mennyire megbízható autó? Érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Első autónak venném. Mire érdemes figyelni? Mik a típus hibái? Ha elromlik alkatrészt könnyen lehet hozzá beszerezni? Amit nézegetek Golf III. 1.4 CL leginkább.

Válaszokat köszönöm.



2018. máj. 31. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon öregek már.

Inkább szedd össze a pénzt egy Golf IV-re, Astra G-re

2018. máj. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Higgany válasza:
Öreg és gyakori autó. Én simán ajánlom első autónak. Bárhol kaphatsz hozzá alkatrészeket, nem is drágán. Jó vezetni. Útszélén is meg lehet szerelni. Nincs tele elektronikával. A fűtés kapcsoló szerintem tipushiba lehet mert mindegyikben megvan olvadva :D
2018. máj. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Műszakilag eléggé rendben vannak, ellenben a kaszni....


Szerencsétlen ismerősömet beszéltem rá egy 3-as golfra, az övé dízel, kb 260 ezer km van benne, és az alja eléggé odavan már.

Külső küszöbök megrogytak, valószínű a belső se tart már semmit, a bölcső is rohadt.

Meg megnéztünk még jópár példányt, és mind ilyen volt.


Főleg, amik sokat futottak, menthetetlenül rohadtak.

Ehhez képest elég sokat van pofájuk elkérni érte.


Sokan kérdezik, hasonló árfekvésben milyen autót, de egyiknek se tudnék segíteni.

2018. máj. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A rozsdára figyelj. Az 1,9 tédéi a jó motor hozzá, a benzinesek nagyon buták. Jó kis kocsi, ha kifogsz egy jó állapotút.
2018. máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyfater golfja 22 év alatt nem ment tönkre


most adtuk el, szerencsés volt, aki megvette

2018. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1.9 tdi-m volt első autóként, majdnem kétévig használtam, de ismerősöm jó áron megvette. Ha most kellene tanuló kocsit néznem simán ott lenne a listámon, sőt valószínűleg most is ezt venném. 1.4 benzin nagyon gyenge, meg úgy az összes benzines a gti meg vr6 kivételével. 550-600 alatt nincs nagy értelme menni nézni dízeleket, egyrészt nagyon nincs is, ami van az meg szó szerint egy hulladék. Másfelől javaslom a Golf IV-et is. 1.9 tdi-vel vagy 1.6 benzinnel. Van fogyasztásbeli különbség, de ha nem jársz sokat, inkább rövideket mész, akkor teljesen felesleges a dízel. Teszem azt tankolsz havi szinten egy 5 ezresre vagy 10 ezresre tanulóként. Nem lesz olyan nagy különbség a megtehető távban. Télen sokkal jobb egy benzines, no meg már elég nagy kihívás jót találni dízelben. Inkább az 1.6 Golf 4 felé irányítanálak. 650-750 körül már jók vannak nagyon. Olcsón fenntartható.
2018. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! :)
2018. jún. 1. 14:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem rég adtam el az enyémet, egy 1999-es, 110 lovas tdi volt, 2001-ben vettem. Nagyon szerettem, kényelmes volt, mindig karban volt tartva, s ezt meg is hálálta. A családban volt egy kabrió 1.8-as, na az tök menő szerintem. De én még esetleg a Seat Toledokat is megnézném, ugyanaz szinte, de talán olcsóbban kifogsz egy relatíve jó állapotút.
2018. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
Golf 4 1.6 jó lesz Neked szerintem, relatíve olcsón fenntartható, jót lehet találni, nem horror összeg. Fogyasztása is vállalható, nyilván nem nyélgázzal kell használni. 650-700 ban nagyon jók vannak. Azt mondom gyűjts még rá, eladható , normálisan megy. 1.4 idegbaj, hiába vagy kezdő, 2-3 hónap után már cserélnéd le.
2018. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!