Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad motorozni mezőn?

Szabad motorozni mezőn?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni motorozni. Egy 125 köbcentis motorral viszont nincs rá jogosítványom. Budapesten a 16. kerületben lakom és a kérdés az lenne ,hogy a Mátyásföld repülőtéri "mezőn" szabad e motoroznom? Megbüntethet a rendőr ha elkap?

2018. máj. 31. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogosítvány nélkül, csak közforgalom elől elzárt,körbekerített magánterületen motorozhatsz.

Ennek a feltételnek a mező nem felel meg.

2018. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

ha nincs forgalom, nem teszel tönkre semmit, és nem látsz rendőrt, akkor egy próbát megér..


muszáj ideírnom, hogy jogosítvány nélkül nem szabad vezetni.

2018. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy jogsi nélkül csak elzárt magánterületen szabad motorozni (pontosabban nem tilos).

Ámde szükséges a tulajdonos beleegyezése. Anélkül be sem teheted a lábad, nemhogy nem motorozhatsz.


Mindezektől függetlenül: értelme sincs.

2018. máj. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor hanyagolom a motorozást!
2018. máj. 31. 23:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de kérlek magyarázd már meg nekem, hogy a crossmotorosok miért pont a reptereket nézik ki maguknak?! Azért kérdezem, mert én reptéren vagyok pilóta és a tök. ki van azzal, hogy a motorosok felszántják gödrökkel a kifutópályát és környékét, ami számunkra akár egy nyaktörést is jelenthet leszálláskor. Gondolkozz el ezen egy kicsit és tedd fel magadban újra a kérdést!
2018. jún. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, büntet érte a rendőr, de sajnos sokszor nem tudják rajtakapni őket, így csak a tulajdonos szív miattuk. A múltkor éppen egy termelő földjénél helyszíneltek, mert ott is felkapálták a földjét és odalett az ültetvények nagy része. Nem tudom miért, de sokan azt hiszik, hogy ahol földút van és nincs elkerítve egy telek, azt tönkre lehet tenni, mert úgy sem tartozik senkihez. Aztán jönnek a telek tulajdonosa(i) és mit lát? Tönkre van téve a földje. Érdekes, hogy tőlünk nyugatabbra ilyen nincsen, ott tiszteletben tartják a földutakat is.
2018. jún. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem lehet, gyakorlatilag lehet. De amúgy tényleg, ne pont a repülőtérre menj már, ott feltűnő is vagy, és feleslegesen tönkreteszed a pályát. Van elég elagyatott mező, legelő meg szántóföld, ahol senkit nem érdekel hogy mit csinálsz.
2018. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyet nem ismerőknek írom: Ez a repülőtér évtizedek óta nincs használatban, nem is lehet Ferihegy miatt.

Rendkívül gondozatlan, gazos, elhanyagolt. A kerületi modellezőklub használja rádió-távirányítású repülőmodellek reptetéséhez.

De mint írtam, ettől még nem szabad préda, jogsi nélkül nem szabályos itt motorozni, de azzal sem, a tulajdonos engedélye nélkül.

Mondjuk a közelében lévő illegális kutyaviadalok sem törvényesek, az oda tartó autósok is mennek, amerre látnak.

2018. jún. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!