Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyukámat hogy...

Hogy vegyem rá anyukámat hogy engedjen motorozni?

Figyelt kérdés
Anyukám nem enged motorozni pedig a körülöttem lévő összes velem egykorú haveromnak szabad csak nekem nem mit tegyek? 14/F

2017. okt. 1. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
motorozz titokban
2017. okt. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Őszintén szólva megértem a félelmeit, én is szülő vagyok. Próbáld rávenni azzal, hogy pl.először ő is megnézhetné, mit hogyan csinálsz, keressetek együtt egy megbízható sulit (merem remélni, hogy a haverjaid sem csak felpattannak és mennek mindenféle rutin nélkül!) és mindig a biztonság legyen a fő szempont.

Viszont sajnos lehet, hogy így sem fog belemenni. Ezért ne haragudj rá, pusztán félt téged, vannak olyan emberek, akik rettenetesen vonakodnak az ilyesmi dolgoktól.

2017. okt. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%
14 éves kisfiúként ne motorozgass, basszus!
2017. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Egesz nyaron szidtam a kapu elott bombolo motorosokat, nincs az az isten hogy engedjem.
2017. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
14 eves gyerek ne motorozzon.
2017. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
a tobbi veled egykoru haverjaidat lesz#-ják a szüleik, szoval ne irigyeld.
2017. okt. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Régóta oktatok motorosokat, és még én is azt mondom neked, hogy 100-ból 99 gyereket nem engednék ki a forgalomba. Attól függetlenül, hogy teljesítik az előírt követelményeket, még nincs akkora felelősségtudatuk, rutinjuk, veszélyérzetük, hogy nyugodt szívvel elengedném egyedül.

A kérdésre válaszolva: sok AM kategóriást tanulót elkísértek a szülei a rutinpályás órákra, ha van lehetőség erre, élj vele. Bizonyos szülők ott jöttek rá, hogy még korai a dolog, másokat viszont megnyugtatta, hogy látta, mennyire komolyan is veszi a gyerek az egészet, illetve velem is el tudtak beszélgetni.

2017. okt. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 veterán vas ***** válasza:
30%

Mondjuk én úgy kezdeném, hogy:

Anyu, szeretnék motorozni. :)

Először meghallgatnám az Ő érveit, aztán.........elfogadnám azokat.

Közben netről/könyvekből megismerném a motorok működését, próbálgatnám a KRESz teszteket, aztán 17 évesen letenném a jogosítványt.

Ha Anyukád látja, hogy nagyon akarod és hogy megbízhat benned, valószínű engedni fog.

Három év nem nagy idő......

2017. okt. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kovpet ***** válasza:
42%

veterán vas: miért pont 17? :) AM-et 14 évtől lehet, A1-et 16-tól, A2-t 18-tól.

Autósat lehet 17-től, de a kérdező motorozni szeretne.

És de, én még emlékszem (bár sajnos már nagyon nem most volt), hogy 14 évesen kibírhatatlanul sok idő ám az a 3 év :)


Kérdező: kezdd a jogsival, illetve az árának az összeszedésével. Utána be tudod bizonyítani, hogy felelősségteljes vagy és nem veszted majd el a fejed a sebesség érzete miatt és nem halsz meg vagy ölsz meg másokat.

A motorozás veszélyes, nem csoda, ha féltenek. 14 évesen kevesen tudják megállni, hogy addig húzzák, amit a technika bír, márpedig sokat bír a kicsi is.

2017. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek először megpróbálom a jogsit meg a hasonlóakat viszont ha kérhetem még írjatok mert mindig kell egy b akár C terv is😀
2017. okt. 2. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!