Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz baja az 1999-es honda...

Lesz baja az 1999-es honda nx650 dominatornak, ha fullszintetikus motorkerékpárba való 10w40 olajat teszek bele?

Figyelt kérdés
Ilyen van itthon, valaki azt mondja, felesleges, van, aki azt mondja, árt neki. Ha árt, akkor nyilván nem teszem bele, más esetben viszont igen.

2018. jún. 1. 22:20
 1/7 Mickbro ***** válasza:
Nem lesz semmi baja.
2018. jún. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ezt keversz a benzinhez ,akkor elégtelen lesz a kenése.Kvára megviseli a motorját Azért találták ki a 2T olajokat ,mert a 4T motorolajak nem tudják felhígítva ellátni ezt a funkciót,mert tapad a kenendő felületekhez.

Ha egy 4T motorban a motorolajban az üzemanyag koncentrációja elér az 5%-ot akkor az a olaj már kuka,cserélni kell.Ez 1 liter olajnál 0,5 dl benzin.Átlag autóknál 4 l olajban és 2dl üzemanyag ez.

Most te pedig 40 liter benzinhez akarsz tenni 1 L olajat ebből.Ez így 4000 %.

Ha öt százaléknál már nem jő már kuka,akkor szerinted a mire számíthatsz 1:40-es keverékke a te 2T

ne tedd bele,

2018. jún. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző mi van? :)

Persze lehet valami privát beszélgetésről lemaradtunk.:)


A kérdésre válaszolva szerintem mehet, bár jobb lett volna a ha évjáratot és a futásteljesítményt is írnál. ,meg esetleg a motorolaj típusát. Amit én kapásból láttam a neten ( [link] ) az 10W40-es olaj ,API SE, SF minősítéssel.

2018. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* hülye vagyok, írt a kérdező évjáratot :)
2018. jún. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat mindenkitől a 2 vagyok.

Nem tudom miért,de benéztem rendesen a motor típusát.

Jogosan csodálkozásotok.

Éjszakás voltam és már az írás közben pislogtam.

Természetesen ne vegyétek figyelembe.

A kérdésre írt válaszom pedig,hogy ha a te olajod magasabb teljesítmény szintű,mint a gyári ajánlás,akkor nem biztos,hogy jó lesz.Minden más kenendő alkatrésznek jó a magasabb szintű olaj,kivétel a kuplung.

Ha a lamellák közül nem tudja kipréselni a jobb olajat,akkor az megcsúszhat,vagy csúszni is fog.Ekkor meg is éghet,ha sokat terheled.Ha nem csúszik meg akkor maradhat.

Beletöltheted ha akarod,de ezzel számolj és ekkor le kell cserélned a gyárilag ajánlottra.

Ha viszont gyengébb a specifikáció ,akkor inkább azért ne töltsd bele,mert nem biztos,hogy nagy teljesítménynél is megmarad a kenési helyeken.Ha onnan kiszorul ,akkor megszűnik az olajfilm és létre jön a fém a fémmel kapcsolata,ami nagyon megviseli a motorod.

Nem az árt neki,hogy fullszintetikus olaj van benne,ha nem az amit leírtam.

2018. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
2/5-nek: Szerintem ez a motor 4 ütemű, tehát nyugodtan mehet bele ez az olaj! Egyébként sem értem a 40 literhez 1 liter olajból hogyan lesz Neked 4000% ?????
2018. jún. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mehet bele. Ha a megadott szabványoknak megfelel beleteheted. Ha a JASO-t is tudja mehet bele.
2019. ápr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!