Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Bravo (második széria),...

Fiat Bravo (második széria), vagy Kia C’eed (első széria) az ajánlottabb vétel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Autó vásárlás előtt állok. Jelenleg egy 20 éves Bravom van, ami már 10 éve van nálam. Különösebb probléma sosem volt vele. Eddig - megrögzött Fiatosként - a második szériás Bravoban gondolkodtam, 1.4 Tjet motorral, de elgondolkoztam a Kia C’eed-en is. A cégnél van egy C’eed, sosem volt vele gond, kényelmes, minden rendben vele, bár az már a második szériás. Melyiket ajánlanátok inkább, melyikkel mi a tapasztalat? “Olasz ***” típusú válaszokat nem kérnék, ha lehet...:)



2018. jún. 2. 08:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt, hogy csak benzines jöhet szóba, város és országút, nagyon kevés pálya, ahol használva lenne.
2018. jún. 2. 08:46
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó választás, egy-két népítélet riogat moror és turbócserével a Bravo esetében.

A Kia nem fog elromlani, de nagyon feszes, kényelmetlen a futóműve.

2018. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha van egy 20 éves Bravód, ami gondtalan és szereted a Fiatokat, akkor miért nem követed ezt a vonalat? Az újabbakkal sincs semmi gond :)

Nekem Grande Puntó van, igaz dízel :)

2018. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem is volt kérdés számomra, hogy továbbra is Fiat! :) Csak most, hogy kezdem őket keresgélni, alig találok olyat, amiben minden olyan extra benne van, amit szeretnék, így jutott eszembe mellékvágányként a Kia. De a szívem egyértelműen a Bravó felé húz. Már csak az ilyen apróságok miatt is, mint a hűthető kesztyűtartó és kartámasz (nem bírom a meleget, így jól jönne a hűtött ital). Egyébként a Linea is tetszik még.
2018. jún. 2. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Az új Bravo jó lett, mondjuk ez meg is látszik az árukban, mert még most sem olcsók.
2018. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikor én 2012-13 körül az akkor 10 éves Bravokat nézegettem, 4-600 körül mentek. Durva!
2018. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bizony, elég drágák még mindig! Én a régi Bravot 10 évesen 500-ért vettem, durva, hogy ezek 10 évesen 1,5 millió-...
2018. jún. 2. 10:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Most 17 évesen kereül 400 ezerbe a Brava. Ilyen az élet.

Viszont ugyanazért a pénzért a régebbi Cee'd a Bravo ellenfele. Az meg azért messze nem néz ki olyan jól sem kívül, sem belül. Ráadásul abból csak az 1.4 szívóbenzin jön szóba, ami ugyan remek motor, de azért nem tud annyit, mint a TJet. Ha pedig a szívó Bravot nézed, az olcsóbb.

A Fiatnál a váltóval is van egy kis 100 ezer forintos javítás (GM eredetű a váltó) és ha a digitális klímásat veszed, akkor az állítómotor terelőlapátjai halnak meg, amitől irányíthatatlanná válik. AZ alkatrész olcsó, de nagyon szét kell kapni hozzá az autót.

Én maradnék a Fiat vonalon :)

2018. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!