Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok ember miért kereskedőnek...

Sok ember miért kereskedőnek áron alul adja el az autóját, miért nem ő értékesíti?

Figyelt kérdés

2018. jún. 2. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Sürgősen kell neki a pénz, nincs ideje komoly érdeklődőre várnia.


2. Nem akar bíbelődni a hirdetéssel, érdeklődőkkel, esetleges cigánykodással, inkább benyeli hogy kevesebb pénzét odaadja a kereskedőnek.

2018. jún. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Passz.. mi bevittük egy kereskedőhöz, keveselltük amit mondott így nem haza jöttünk feldobtunk egy hirdetést , egy kereskedő még aznap megjelent és foglalózott is. Azt a pénzt megkaptuk amit akartuk (az grátisz amikor kiderült,hogy társtulaj ott ahova bementünk... 400-al többet ért,hogy házhoz jöttek onnan :D)

Amúgy sokan úgy vannak vele,hogy végre megszabadultak az autótól még ha áron alul akkor sincs már vele gond.

2018. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert autót értékesíteni a világ legjobb dolga, mégis sokan lemondanak róla. Csodás érzés várni a képtelen időpontban érkező telefonokat: hív a paraszt hajnal 2-kor is, mer' ő akkor látta a hirdetést. Be sem mutatkozik, már azt kérdi, hogy mennyi a vége meg mennyi az alja. Mondasz neki egy olyan összeget, aminél kevesebbért biztos, hogy nem adod oda, élőben meg annak a feléről indul lefelé. Ja, meg amúgy ő messze lakik, csak odautazni hozzád egy húszas, aztat engedjed el az árbul. Meg akkor mán az átírást is, az eredetiségvizsgálatot is, meg igazán elmehetnél érte a vasútállomásra, ha vonattal gyön.

Már ha jön. Bejelentkezik hétfő reggel 6-ra, hogy gyorsan megnézi és megy dolgozni utána. Várod is, fél 7-kor fel sem veszi a telefont, fél 9 körül tudod elérni. Már úton van, fél óra és odaér. Soha nem ér oda.

Vagy mondjuk csak szerdán délután 1-kor jó. Ráérsz úgyis, dolgoznod nem kell, semmi elfoglaltságod. Valahogy meg is oldod, hogy aznap ne kelljen dolgoznod, erre 10-kor felhív, hogy hát másképp alakult, őneki egy olyan 10 perc múlva lenne jó. Apróság, úgyis csak otthon ültél és a megváltó telefonhívásra vártál, simán átszervezed a napodat. Semmi más elfoglaltságod nem lett volna.

Aztán odaér a vevő. Néha népes pereputtyal, köztük olyan arcok, hogy Márianosztráról sem nagyon lógnak ki. Meg is nézik alaposan az autót. Rugdossák, rángatják a kereket, hogy nem lóg-e, próbakörön hidegen padlózzák, mer' az a tuti, aztán megállapítják, hogy egy kalap sz*r. Akkor is, ha nem az. Az eredeti végső árad harmadát meg is adnák érte. Neked ugyan mindegy, nem kell a pénz, időd is van húzalkodni velük. Semmi dolgod, mint mondtad.

Ha sikerül megegyezni, jön a következő kör. Ne írjunk adásvételit, legyen csak üzembetartói vagy kőccsönadási. Na, jó, akkor írjunk, de ne azt az árat írjuk mán rá, merhogy minimálra vagyok bejelentve, osztán a hárommilijót nem magyarázom ki. Ja, amúgy péz az nincsen is itten. Otthol van. De úgy tudnám fizetni, főnök, hogy itten hagyok előlegnek vagy tízezret, osztán így havonta egy húszezerrel. Mer' hitelt nem kapok, mer' bárlistán vagyok, bejelentett munkahelyem meg nincsen, de amúgy kézhez kapom én a lóvét.

Ó, há' ki kell fizetni? Az egészet? Akkó' legalább az átírást vállalja mán át maga, főnök! Há' lesz vagy százezer! Ó, hát ne csinájja mán!

Meg hogy esetleg nem érdekelné-e csere. Van nekem birkám három is. Meg ilyen kistraktor, hogy azt beszámítaná-e. Aó, maga is jó ganéj, há' hozatok nímettbű' ezerszer különbet feleennyiért!

Jó dolgok ezek, jólesnek az embernek. Energiával, lelkesedéssel töltik fel és mivel úgyis végtelen a szabadideje, az sem gond, hogy mennyi időbe telik a 20-30 cigánykodó telepi suttyót elhajtani azért a 2-3 komolyan vehető érdeklődőért cserébe.

Aki kereskedésbe adja az autót, az csak azért teszi, hogy a kereskedőnek jót tegyen, hadd érezze ő is ezt a csodás érzést. Vagy csak szimplán értékesebb az ideje annál, hogy ügyeskedő szájkaratés hülyegyerekekkel izmozzon. A piszkos munkát elvégzi a kereskedő jó pénzért, ő megkapja a vételárat és inkább olyannal foglalkozik, aminek értelme is van.

2018. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#3

Ott a pont, adtunk már el autót és borzasztó. A 3. autót inkább családon belül elajándékoztam, nem ért annyit ezba fejfájás

2018. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én kb: 13 autót értékesítettem már, és ilyen szélsőséges esetekkel nem találkoztam.(mondjuk én mindig csak e-mailen voltam elérhető. Így azért lehet szűrni)
2018. jún. 2. 17:44
 6/15 anonim válasza:
100%
Hármas, ez k...jó volt, felolvastam a kommentedet és hangosan röhögtünk rajta. Persze minden sora igaz lehet, bár én még nem adtam így el autót, de a FB hirdetések alatti párbeszédek alapján simán ilyennek tudom elképzelni.
2018. jún. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Így van. Nem csak autónál, más egyébnél is ezt tapasztalom. Ha van valami még használható pár ezer forintot érő, de nekem felesleges használati tárgyam, inkább kirakom a kapu elé lomtalanításkor. Vigye akinek kell, minthogy az ilyen suttyókkal vesződjek. Anno Vaterán is befürödtem már adásvétellel. Mikor a vevő csak hitegetett hogy majd ekkor meg akkor jön. A végén meg én voltam a minden sz@r alak, hogy nem vittem el természetesen ingyen a cuccot az ő címére. És még az eladási jutalékot is kiszámlázták a semmire. Azóta én ezt befejeztem!

Autónál is inkább beadom kereskedésbe. Lehet hogy 10-20%-kal többért is el tudnám adni, de azonnal, vesződés nélkül ott a kp a markomban.

2018. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert lusták. Mit vársz attól, aki képtelen kanyarban kitenni az indexet? Vagy akik lekapcsolt fényszóróval indulnak el este 10-kor? Az értékesítéshez ész is kell, nem elég a valahogy megszerzett jogsi.
2018. jún. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, már annyi szabálytalanságot követtek el, hogy félnek, ha értékesítésnél kiszűrik őket. Akkor inkább az értékesítőt lepjék meg az esetleges ellenőrök.
2018. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a csak emailes elérhetőség jó dolog.

Ha valaki köszönés meg helyesírás nélkül próbálkozik, tárgytalan.


Telefonban fillérb..... meg messzelakó meg kisebbségi tárgytalan.

Ilyenkor vagy rossz a vonal meg nem hallok semmit. :-)

2018. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!