Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E30 különböző hasmagasság...

BMW E30 különböző hasmagasság probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám egy BMW E30-al, hogy a szemből nézve bal oldal alacsonyabban van mint a kocsi jobb oldala. Tegnap került be egy állítható futómű, kompletten teleszkópokkal és rugókkal, teljesen egyforma magasságra lett állítva mind a két oldal, de mégis dől a kocsi jobboldalra. Ez az előző gyári magasságú teleszkópokkal és rugókkal is így volt, akkor azt hittem csak ezek szarok vagy valami.. De most az újakkal is ez van. Valakinek van ötlete mi lehet a gond?



2018. jún. 3. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Keress fel egy normális karosszériást, lehet el van tekeredve a kasztni.
2018. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az mit takar pontosabban? Illetve milyen költségei vannak ennek?
2018. jún. 3. 14:01
 3/9 veterán vas ***** válasza:

Valószínű egy korábbi deformáció nyomai lettek szépen eltüntetve...... :(


Na de mi értelme volt beleszereltetni az állítható futóművet, ha nem kompenzálod vele az esetleges kasztni-hibát?

2018. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amikor megvettem az állíthatót, még nem tudtam hogy kasztni hibája lehet. Arra gyanakodtam hogy a régi gátlók vagy rugók vannak ki vagy valami.. Viszont ha az egyik oldalán többet emelek mint a másikon, akkor különböző keménységű is lesz a futómű, nem? Vagy nem probléma a fele más magasság?
2018. jún. 3. 16:11
 5/9 veterán vas ***** válasza:

Khm..!

Más dolog a futómű magassága, és megint más a gátló keménysége. Egy valamire való állítható futóműnél nem lehet gond a kettőt külön választani, illetve beállítani..... ;)

2018. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És milyen költségei lehetnek ha az előzőleges törést helyrehozatnám?
2018. jún. 3. 16:40
 7/9 veterán vas ***** válasza:
Szerinted honnan tudhatnánk így látatlanban, hogy mi, és milyen mértékben sérült, amikor Te az autó tulajdonosa sem vagy vele tisztában?
2018. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy hasamra ütök plusz mínusz 50-100 ezres összegre gondoltam, nem egy tizedes vessző pontosságú számra nyilván. Az autón egyáltalán nem látszik hogy deformálódva lenne, csak egy a magasságbeli különbség látható rajta. Az előző tulaja egyszer törte az elejét, de csak kis mértékben, konkrétan még a lámpák is sértetlenek maradtak, illetve elmondása szerint nála nem volt még magasságbeli különbség ez után sem.
2018. jún. 3. 17:44
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Ezek szerint biztos, hogy megütötték az autó orrát. Az, hogy "mennyire" most már nem számít, mert eltüntették. Bár úgy is oda lehet verni az első futóművet, hogy alul valami elferdül, de a külső borítások nem sérülnek (ahogy az előző tulaj mondta: még a lámpák sem)

Nem mondom hogy így volt, de -sajnos- benne van a pakliban.

Vagyis minden szép és jó, csak ferde. Próbáld meg a futóművel kompenzálni.

(műszeres futóműállítás, aztán mérőszalag és rugómagasság tekergetés)

Hátha összejön.........

2018. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!