Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert rezeg a robogom 5km/h-na...

Rudeboy94 kérdése:

Miert rezeg a robogom 5km/h-nal ha erosen huzom meg az elso feket?

Figyelt kérdés

Van egy 2007-es Yamaha Cygnusom, ket hete csereltem rajta fektarcsat, DE rajta hagytam a regi 60%-os fekpofat amit csak ra 1 hettel (~200km) csereltem le. Azota azt vettem eszre hogy ha lassitok es kozel vagyok hozza hogy a jarmu megalljon, egy fel masodperces vibralas eszlelheto. Ez volt az elso alkalom hogy egyedul szervizeltem. Rengeteg kulfoldi nyelvu oldalon jartam mar de ilyen esettel meg nem talalkoztam. Ha egyenletesen huzom a feket alacsony sebessegen, vagy erosebben 5-10 km/h felett akkor nem lep fel rezonancia. Ha esetleg ezt olvasna valaki aki talalkozott mar hasonlo problemaval, vagy rendelkezik megfelelo hattertudassal akar csak egy tipp erejeig, azt is szivesen hallgatom.


Koszonom mindenkinek,



2018. jún. 4. 11:04
 1/3 Vortrex ***** válasza:

Ennek a jelenségnek az a fizikai oka, hogy a tapadási súrlódás nagyobb a csúszási súrlódásnál. Amikor már elég lassan forog a féktárcsa hirtelen betapad a fékbetét, amitől intenzívebb lesz a fékhatás és ez megint felszakítja a betapadt féket és újra csúszni kezd. Tehát függ a súrlódási tényezőtől (fékbetét anyaga) és a geometriától (bekopottság, beszerelés)


Úgy van kitalálva a fék, hogy ha egyszer eléri a tapadási súrlódást, akkor a lendület már ne tudja felszakítani, de ehhez az kell, hogy tökéletesen be legyen kopva a fék, szerintem ennyi az egyetlen baja.


Nem nagyon lehet egy féket rosszul összerakni, de ha egészen véletlenül valami geometriai ferdeség került volna bele, még az okozhatja, hogy nem tud tökéletesen bekopni, de mint írtad hogy most lett cserélve, szóval ez még teljesen normális. Végső soron lehet egy olcsó fékbetét sajátossága is ez a jelenség

2018. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tárcsát és fékpofát egyszerre cserélünk.

Együtt ha szépen össze kopik , annak jónak kell lenni.

2018. jún. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazatok volt, kicsit rahuztam mindenre, utana bekopott rendesen par merfold utan
2018. nov. 7. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!