Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebs/ebe 50, D50B0, Minarelli...

Halmai Bence kérdése:

Ebs/ebe 50, D50B0, Minarelli am6! Motor vásárlás előtt állok! Melyik a legmegbízhatóbb blokk ezek közül? Alkatrészbeszerzés, megbízhatóság? Árak?

Figyelt kérdés

2018. jún. 4. 22:06
 1/2 Ujjas válasza:

Nekem Minarelli AM6 van (Aprilia RS 50 2002), tesómnak meg EBS050 (Derbi Senda 50 SM X-Treme 2004). Ezek nagyon hasonló blokkok, beszerzés, megbízhatóság és ár terén is. Tapasztalataim szerint a Minarelli váltója fájdalmas, darabos és gyakran beugrik két fokozat közé. Ezzel szemben az EBS050 váltója nagyon finom és határozott. De gondolom a Minarelli azért ilyen mert egy “sportmotorról” beszélünk és ott nem foglalkoznak ilyen kényelemmel és precizitással ami egy supermoto-nál jól jön.

Jó kis blokkok ezek, normális esetben a blokkban esetleg kuplungot kell cserélni, nekem 10-15 ezer között volt a Minarellihez. Meg még szimering az amit cserélni kellhet, de az 1000 alatt megvan ha nem neten veszed külön a motorhoz szettben, hanem bemész csapágyüzletbe.

Ahhoz valami extrém eset kell, hogy más tönkremenjen a blokkban. :D

Az ár az szubjektív dolog, van akinek drága, van akinek nem. Az biztos, hogy ezek minőségi blokkok és megéri minőségi alkatrészeket venni hozzá. Simson alkatrészek jóval olcsóbbak természtesen.


A hengerszettet meg karburátort nem vettem bele a blokk kifejezésbe, nem tudom, hogy az érdekelne-e.


Milyen motorokon gondolkozol? Talán többet tudnék segíteni.

2018. szept. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
az am6 és az ebs/ebe blokkok régiek a d50b-hez képest mindenképp a d50b-t ajánlanám (Piaggio blok, megbízható és dinamikus) de ha sorrendbe kéne raknom őket AM6<EBS/EBE<D50B0
2019. aug. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!