Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb motoron vállal valaki...

Nagyobb motoron vállal valaki gyári kipufogó megpiszkálást jobb hang reményében?

Figyelt kérdés
Szoktak ilyet csinálni, hogy kicsit átalakítják, hogy jobb hangja legyen? Vettem egy NX650 dominatort, egyhengeres léte ellenére a gyári kipuffal nekem nem elég hangos, nincs olyan jó hangja.

2018. jún. 8. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
De jó, még egy herélt kipufogós idióta zengeti majd a házfalakat. Remélem a rendőrök elkapnak.
2018. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy minden motornál van egy "szentháromság", aminek az egyensúlyától függ a motor sima járása, a fogyasztása.


Ez a három a bejövő levegő mennyisége, a kimenő levegő (kipufogó) útja, ill. az üzemanyagmennyiség, ami karburátor beállításától függ, vagy injektor esetén az ECU programozásától.


Ha az egyikbe belenyúlsz, ajánlott az egyensúly fenntartására a másik kettőbe is. Nem kötelező persze, ha nem zavar, hogy lefulladsz spontán (és esetleg utána be sem indul), vagy 20%-kal többet fogyaszt a motorod.


Olyannal éedemes megcsináltatni, aki ért hozzá. Vegyél egy eredeti sportdobot, yoshimura, leo vince, akrapovic, majd szakember tegye fel és műszerekkel állítsa hozzá a másik kettőt. Csak így érhető el optimális végeredmény. Ráadásul így még legális is.


Szerintem ne próbáld meg "okosba" megoldani.


Pont a múltkor láttam / hallottam egy 650-es Freewindet valami sportdobbal, és veszett jó hangja volt. Dominator se lenne rossz, csak nem olcsó mulatság.

2018. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!