Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok, mért mentek 50es...

Motorosok, mért mentek 50es táblánál 80nnal?

Figyelt kérdés

A motorosok nagy része akit látok óriási sebességgel elhúz az autósok mellett még akkor is ha 40-50km/h a sebesség korlátozás.


Azt megértem, hogy biztosági okokból egy álló kocsisor elejére mennek stb.., de mért hajtanak gyorsan a motorosok nagy része?



2018. jún. 8. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudod,hogy 80-al ment? bemérted?

Ezt a kérdést majd tedd fel az autósoknak is.

2018. jún. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Amikor én megyek kb 50-55tel és olyan gyursan süvít elmellettem, hogy legalább +50 sebeséggel megy az enyémhez képest ... Nem csak szép lassal nagypapásan megelőz, szóval a 80 is alábecslés lehet.


Tudom, hogy autósok között is van ilyen, csak kb minden 2. motoros ilyen, akit normális nagy motoron látok.


Az autósok küzül meg 20ból van egy.

2018. jún. 8. 17:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy sok autós városban miért előz meg a falu vége tábla előtt 100 méterrel, ha én 60-nal megyek motorral... Ha elhúz, az még nem is zavar, de ha utána (a tábla után) rögtön vissza kell előznöm, mert én tudok gyorsítani (a kis gyenge motorommal), ő meg nem, az zavaró.

Szóval vannak itt problémák autósnál, motorosnál vastagon. Én sem mindig szeretem a gyorshajtókat.


Attól is függ, melyik 50-es táblánál, hol. Vannak idióta táblázások, azokat én sem tisztelem. A lakott területet speciel igen s ezt igencsak nehezményezik egyes autósok és kamionosok...


A motorosok zöme egyébként valóban gyorshajt sokszor. A motor valahogy ilyen, még nekem, a túl óvatos és motorozásnál igen türelmes emberkének is túlságosan megdobogtatja a szívét a dolog, tavasz van, felülök a motorra, aztán hoppá, 120 (fölötte már nem gyorsul szinte semennyire, írtam, gyenge motor). Mondjuk tartósan nem csinálom, mert óvatos, biztonságot szerető, nem elég ügyes és olykor a tájat élvező motoros vagyok, de valahol megértem, hogy más motorosok kissé lazán értelmezik a sebességhatárokat. Addig, amíg nem közveszélyesek, sajna sok idióta forrófejű ifjonc van, aki kanyarban megy a szembesávban vagy neki a fának, mert 270-nél már nem képes kezelni a helyzetet, nem is csoda, magyar utak, forgalom, időjárás, ésatöbbi.


50-nel olyan, mintha állna a motor. Sokszor bőven biztonságos a 80 is olyankor.

2018. jún. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Motorral könnyebb elférni, mert kicsi, és fürgébb is. Ez lenne a lényege, hogy haladj vele.
2018. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

"mert 270-nél már nem képes kezelni a helyzetet, nem is csoda, magyar utak, forgalom, időjárás, ésatöbbi"


Nyilván más a hibás, szegénynek semmi köze hozzá.

Tipikus motoros, felül a szarjára, felveszi a protektet, amitól keménynek érzi magát, aztán húzza neki, mint a hülye.

2018. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Miért miért... Szerintem meg pont az érzi magát keménynek, aki nem vesz fel protektort. Ezer oka lehet, hogy miért megy a motoros 80-al. Miért megy a 2,5tonnás dobozos furgon az autópályán 150-el? Miért megy az utánfutós 130-al? Miért előzi meg a kamionos a másik kamionost a belső sávban? Miért sétál át a gyalogos a hatsávos kellős közepén? Most érted...a közlekedésben résztvevők mindegyikének fel lehet tenni ilyen kérdéseket, mindegyik csinál veszélyes dolgokat. Lehet hogy te veszélyesnek gondolod az autóból, de te két autónyit látsz előre, ő meg száz métereket. Felesleges ezen aggódni, defenzíven kell vezetni, rugalmasnak és előzékenynek kell lenni. Engem pl. sokkal jobban zavar amikor valaki autóval 50-nél 30-al megy, fogalma sincs hol van és mit akar, ahelyett hogy kitenné az indexet és félreállna, bámészkodik és feltart mindenkit.
2018. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Magadtól is kitalálhattad már: Nem azért vesz az ember 200 lóerős gépet hogy robogós tempóval vezessen, be lehet tartani a szabályokat ugyan, de fiatalon ki foglalkozik vele.

Ebbe a szar világba ennyi jár, szerintem, tétje ugyan van a dolognak mi nem jár kockázattal?

2018. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, miért általánosítasz? :)


Vannak ilyen motorosok, de Te úgy fogalmaztad a kérdést, mintha minden motoros ilyen lenne (ami nem igaz). Én viszonylag ritkán látok ilyen motorost.


Én speciel legtöbb helyen betartom a sebességkorlátokat (+10%), engem szoktak városban, faluban kocsik előzgetni 70-nel, 80-nal, míg én kényelmes 50-53-mal "csordogálok".


De mint írtad, te is sebességkorlát fölött szoktál menni, akkor miről beszélünk? :P Más szemében a szálkát...


Engedd el. Nem ér annyit, hogy gyakorikerdesekre kérdést írj ki, és ezen gondolkozz. Ha ennyivel előz, akkor valszeg feltartani nem fog. Kár morfondírozni rajta, csak neked lesz rossz kedved, ő meg leszrja, mert nem is tud róla.

2018. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!