Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorosok nem jogosúltak a...

A motorosok nem jogosúltak a teljes sáv használatához?

Figyelt kérdés
Többször is ledudáltak a mögöttem közlekedők amikor mögöttem jöttek, és nemtudtak előzni a szebejöbő forgom miatt. A sáv jobb szélén gyakran nem tudok közlekedni, mert rossz az út, vagy nagyon poros, így kénytelen vagyok a sáv közepén közlekedni. Ilyenkor mi a teendő, ha meg akarnak előzni?

2018. jún. 6. 18:12
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A kategóriás motorról van szó, nem robogó.
2018. jún. 6. 18:20
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőségekhez képest jobbra húzódva kell közlekedned. Nyilván azt senki nem várhatja el, hogy belemenj a kátyúkba.


KRESZ 25.§. (2) Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni.

2018. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is kozepen megyek. Igaz nem szoktak dúdálni mivel nem hátráltatom őket. Ha nem tudod tartani a sebességet akkor húzódj jobbra.
2018. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Olyan sebességgel haladsz, ami az adott körülmények között a max. Tehát nem tartod fel a szavályosan közlekedőket, a gyorshajtókkal meg nem vagy köteles foglalkozni, de azért amennyire lehet, lehúzódol.

Mondjuk nekem furcsa ez így, mert általában a motorosok előzik az autókat, azok lényegesen jobban gyorsulnak, ha téged sorozatosan előzni akarnak, azt jelenti, lassan haladsz - akkor viszont köteles vagy segíteni az előzni szándékozót

2018. jún. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Márpedig szerintem elvárják, hogy a kátyúkba menjek, azért dudálnak. Valójában nem akadályozom a forgalmat, 90es úton nem 70el megyek.
2018. jún. 6. 18:32
 6/18 anonim ***** válasza:

ne menj a szélén, mert az akár balesethez is vezethet.


tényleg nem tartod fel a forgalmat?


ha megakarnak előzni, akkor kivárják a lehetőséget. a dudálás csak az előzési szándékot jelzi, nem azt, hogy takarodj. Ha nagyon agresszív a mögötted jövő, akkor egy kis nyélgáz..

2018. jún. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az A kategóriás motor nem mond semmit. Hány lovas? Az én ötvenes Puchom ment nyolcvanat is sík úton. És nem mentem az út szélén.
2018. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
55kw. 180körül van a vége.
2018. jún. 6. 18:55
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

Ha rám dudálna valaki az biztos hogy lerúgnám a tükrét miután magam elé engedem. Mivel nem robogós vagyok, így nehogy már egy 140 lóerős motorral nekem kelljen lehúzódni. Szeretem húzni a gázt, de én sem dudálok senkire aki előttem megy, legyen az akár egy lassan csordogáló, fával megrakott öreg UAZ... Kivárom az alkalmat még lehetőség nyílik az előzésre.


Sok fogalmatlan ember azt hiszi hogy egy nagy gép, max 120-al bír menni, amikor meg közlik hogy 3.ban megy 200 fölött akkor csodálkoznak, bár ehhez jó butának kell lenni.

2018. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Ez igen. Lerugnád a tökét... nem való az ilyennek jármű a kezébe. Majd egyszer jön valaki erősebb, és földugja a seggedbe az "Aprókavics" dobodat azon melegében.
2018. jún. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!