Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem túl nagy ez a fogyasztás...

Nem túl nagy ez a fogyasztás Virago 535nek?

Figyelt kérdés
160km alatt 10.6 liter. Ebben 100km városi munkába járás. Reggel 2.5km oda, este ugyanannyi haza. Hideg indításkor kb 1percig hagyom rajta a szivatót álló helyzetben, aztán visszaveszem, és elindulok. 60km pedig városon kívül 80-120as tempóval.

2018. jún. 9. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
De sok. Bár 2,5km-re járni még 50-es robogóval is vicces kicsit, szegény viragonak meg kinzás. Bicikli vagy roller jobb lenne vagy akár gyalog. Na de visszatérve, 10liter nagyon sok. Nekem 50%város 50% egyéb használatban 4,6-ot eszik a 600-as diversion, csak országúton meg 4,2. Üzemanyag rendszert, karburátort nézd át, lehet hogy nincs nagy baj, csak valahol szépen elfolyik a benya.
2018. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyen 10liter? Ha kiszámolod akkor 6.63 liter jön ki a fenti képletből. Bár tény, hogy ez is sok
2018. jún. 9. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

6,6-os fogyasztás, nekem is soknak tűnik kicsit.

4 és 6 között még ok.


[link]


Itt is van 1-2 ilyesmi mért adat, úgyhogy lehet csak egyszeri eset nálad is.


Minden esetre tartad szemmel a fogyasztást a következő pár töltés közben. Ha nem megy lejjebb, érdemes utánajárni, mi lehet az ok.

2018. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
5liter benzin, még a tavalyi szezonból maradt benne, szóval több mint egy éves. Talán éz lehet a magyarázat?
2018. jún. 9. 22:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, ez a 15%-nyi növekedés simán betudható ennek. Ez egy hasznos infómorzsa volt, mert valszeg megvan a ludas :P
2018. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, igazad van, bocsi elnéztem! Azért ez így is sok, bár ha nagyon húzod és ilyen rövideket mész, akkor össze lehet hozni :) Mondjuk 5,2-nél még agresszív használat mellett sem mértem többet. Tankolj rá két tank prémium benyát, aztán vissza normálra hátha tisztul kicsit az állás után.
2018. jún. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ķöszönöm a válaszokat! Most ismét alap 95öst tettem bele 10.6litert, gondolom a tavalyi benzint már elégette. Ha ezúttal sem mérséklődik megpróbálom prémiummal a következő tankolást, aztán átnézetem, ha nem kóser.
2018. jún. 10. 09:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó tervnek tűnik.


Szerintem mostani fogyasztásod normális lesz. Vagy legalábbis 6 alatt lesz. A 2,5 km ingázást meg szerintem ne motorral csináld, nem éri meg, több idő beöltözni, motort elővenni, melegíteni, parkolni. Jobban jársz bicajjal, és ráadásul ingyenes meg még némi testmozgást is lehetővé tesz. 3 legyet egy csapásra!

2018. jún. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!