Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjárat ingadozás mitől lehet?

Alapjárat ingadozás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Adott egy 2001-es Ford Mondeo MK3 2 literes benzines autó. A problémám pedig az alapjárat ingadozás. Először is ha hidegen beindítom, akkor van, hogy leengedi 400 környékére majd vissza és 2-3 ingadozásból beáll. Aztán amikor gurulok az autóval - tök mindegy, hogy üresben vagy kuplunggal, ha kb 15 km alatt megyek elkezdi megint 900 és 1200 környékén hol emelni, hol csökkenteni. Ezt kipróbáltam nagyobb sebességnél is, de akkor fixen tartja, ahogy kell. Egyébként ha lejtőn lefelé gurulok így, akkor sokkal rosszabb, konkrétan le tudna fulladni akkor úgy leengedi. Meg amikor megy a légkondi, na akkor is 400-ig leengedi, utána visszaemeli 1000 körülire, majd megint vissza. Ennek nem tudom, mi köze van hozzá, de esős-párás időben rosszabb a helyzet. Alapjárati motor cserélve lett (3-al is ki lett próbálva) EGR tiszta, fojtószelep tiszta, a vákumcső lehúzás se nagyon segít már. Gyertya zsír új Ford, gyertyakábel szintén új.

Ha bárkinek van valami ötletet vagy megoldása, az kérem írja le, mert nem tudok már mit csinálni vele.


Köszönöm! Szép napot!



2018. jún. 12. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok Fordos más tipusu autom van de ilyen hiba

jelenség nálam is jelentkezett. Gyujtás elosztófedél

csere volt a megoldás nálam. Esetleg javasolom ezt

probálni amennyiben van ilyen ebbe a tipusba.

2018. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

És hibakódot nem dobott erre neked? Mert nekem az sincs, de gondolom ha valami gyújtással kapcsolatos hiba van, akkor arra ki kellene dobnia. Mindenesetre megpróbálom a gyújtástrafót cserélni.


Köszönöm a válaszod! :)

2018. jún. 12. 17:20
 3/3 anonim válasza:
A kérdés tizenéves: de íme a válasz: az alapjárati motor a ludas. Cseréje kb 40.000 Ft.
2023. máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!