Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság már nincs joga az...

Manapság már nincs joga az embereknek a normális közlekedéshez?

Figyelt kérdés

Egy csomó marha van az utakon.

Ha az ember valami problémát szóvá tesz, vagy megoldást akar találni rá (pl: veszélyes gyorshajtók, szerencsétlen tötymörgők, az ember s.ggében közlekedők, szabálytalan biciklisek, bunkó parkolók, akármi), akkor amilyen véleményeket kap:

- ha nem tetszik, ne menj oda / ne menj autóval

- nem a te dolgod, semmi közöd hozzá

- önkéntes rendőr vagy

- bezzeg a motorosok/autósok/szomszédkiskutyák IS milyen rosszak

- ez a legnagyobb problémád?

- bírd ki

- joga van hozzá + konkrét ostoba kifogások, hogy miért oké amit csinál

Stb.

Tényleg itt tartunk? Aki szabályosan, normálisan szeretne közlekedni, még az maradjon kussban, és tűrjön, és ne járjon autóval?

Én mondjuk már tényleg nem vezetek, épp ezért, mert esélytelen értelmesen közlekedni, de utasként rengeteg hajmeresztő dolgot látok, és volt már, hogy valaki megállt előttünk, kiszállt, és nekiállt velünk ordibálni, pedig ő volt szabálytalan, mi csak kulturáltan, szabályosan közlekedtünk, és még neki állt feljebb.

Egyre több ismerősöm mondja, hogy már inkább jár vonattal emiatt.

A rendőrség se tesz túl sokat.

Tényleg ez a jövő? A kretének kiszorítják a normálisakat az utakról?

Tényleg nincs semmi megoldás ezekre a problémákra, tényleg kötelesek a normálisak eltűrni azt, hogy mások miatt veszélyben vannak, vagy "csak" szivatva, akadályozva vannak?

Tényleg még a szabálytalankodó, rosszindulatú sofőröknek van igazuk, és ezt tényleg el kell tűrni?


2018. jún. 13. 13:46
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
41%
"Enyhén" túlzó a kérdésed, nem gondolod?
2018. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

#1

Nem igazán, miért lenne túlzó?

2018. jún. 13. 13:53
 3/44 anonim ***** válasza:
60%

(Csak úgy senki nem ugrál ki fenyegetőzni...)


Valahol igazad van, de ugyanúgy túlzó és általánosító a kijelentésed, mint az ellentábor

2018. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 crudy ***** válasza:
40%
Ezek az onmegnyilvanitasok jok csak nem ertem mit visz elore. Elmondtad h neked ez nem tetszik, erzem benne a haragodag is. Es most mi lesz? Vagy mi legyen? A paraszt nep, es butak is vagyunk. A kozlekedesunkon ez latszik is. Ha mast akarsz koltozz el mert nem a kozlekedessel van a baj hanem az emberekkel.
2018. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
41%

Erre most mit lehet mondani? Sok a marha az utakon. Biztos vagy benne, hogy nem tartozol te is közéjük?


Ami neked veszélyes, lehet, hogy másnak napi rutin. Rendőr sem vagy.


Most tényleg, mit vársz? Valakire ramutatsz: ő veszélyes, aztán vigye el a rendőr így bemondasra?

2018. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
65%
Ja, és aki mindent betart, az még lehet csapnivaló sofőr. Sőt, többnyire az is. Kerülgeti a fél világ, de ő nem érti: apa kocsit hajt, a sok hülye meg rohan.
2018. jún. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

#3

De. Jött az úriember a fenekünkben már hosszú ideje, 0 követési távolság, majd nekiállt előzni, mikor jöttek szembe. Lassítottunk, befért, annyira nem is volt necces, de én intettem neki, miközben előzött és bámult át a képünkbe röhögve, hogy mi a f...? Erre ő előttünk megállt, kiszállt, odajött kiabálni, meg bemutogatott. Van róla videó, rendszámmal-arccal nem fogom felrakni, de ha rájövök, hogy lehet kihomályosítani ezeket a videóból, akkor ezer örömmel. :D

És ez nem az első ilyesmi esetünk volt.


#4

Én pl volt, hogy konkrét megoldást vártam egy szituációra, illetve szerettem volna megtudni valaminek az okát (pl miért megy valaki 40-nel 90-es táblánál), mindig anyázást kaptam válaszul.


#5

Biztos, hogy nem tartozok közéjük, mert mint írtam, nem vezetek már épp emiatt.

Ha valakinek "napi rutin" úgy előzni, hogy jönnek szembe, meg hasonlók, az elég szomorú.

2018. jún. 13. 14:24
 8/44 anonim ***** válasza:

"Tényleg ez a jövő? A kretének kiszorítják a normálisakat az utakról?"


Nem, nem ez a jövő. Mindig is lesznek hülyék, de normálisok is. Azzal, hogy a forgalomban részt akarsz venni, ezt el kell fogadnod. És igen, sajnos nincs jobb megoldás az ilyen helyzetekre, mint a "bírd ki". Aki annyira hülye, hogy nekiáll veled üvöltözni, azt szerinted meg lehetne tanítani a normális közlekedésre? És nem, ez nem a jövő. Ez a múlt, a jelen, és a jövő egyszerre. Egészen addig, amíg nem fognak az autók vezetni helyettünk, addig ez így lesz.


Az embernek félre kell tennie az igazságérzetét, és meg kell tanulni ignorálni a helyzetet. Szerintem ez, valamint az előrelátó közlekedési stílus lenne az ideális, a leggördülékenyebb. Ehhez hozzátartozik, hogy a barmokat messziről ki tudd szúrni, és már eleve felkészülni rá, hogy valami baromságot fognak csinálni. Persze, ha elég tökös vagy, akkor kiszállhatsz, és arcon is verheted, de most ettől mennyire lennél előrébb? Ilyenkor ráadásul a többieket is fenntartod. Velem amikor ilyen történik mindig arra gondolok, hogy tűnjön már el végre, had folytathassam az utamat. Ezért sem értem az olyanokat, akik mondjuk befékeznek a kamion elé, mert előzött a pályán. Igen, lehet, hogy gyökér volt, de most neked ettől miért lesz jobb? Miért gondolod, hogy neked kéne megtanítani rá?


Szóval igen, ezeket sajnos el kell tűrni. Mindenki választhat, hogy bevállalja, vagy tömegközlekedik. De az, hogy a kretének kiszorítják a normálisokat szimplán hülyeség. A normális autósokra nem figyelsz fel, mert nincs velük baj. Egy-két idióta miatt kár általánosítani.

2018. jún. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 Beviz Elek ***** válasza:

#7

Nem az első ilyen eset? Az jó, én pár 100e km-t már vezettem és sosem fordult elő semmi ilyesmi. Biztos nem veled van/volt a baj?

Én egyetértek HakapesziM-mel, sok sofőr van akik betartanak minden szabályt és azt hiszik mennyire jók emiatt, de valójában borzasztó, tökölös sofőrök akik egyáltalán nem látják át a forgalmat és közük nincs a normális közlekedéshez.


Semmi gond nincs a magyar mentalitással, jó a közlekedés otthon.

2018. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
65%
Emiatt nem vezetsz? Hamar kiégtél. Képzeld, én 2 millió km felett járok, nem mondom, hogy nincsenek idióták, dehogynem, de ismerős ez a nyavalygás: én bezzeg mindent betart ok, de hát a sok hülye.
2018. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!