Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Váltó vagy difi búghat?

Váltó vagy difi búghat?

Figyelt kérdés

Lenne egy problémám, megpróbálom nagyon részletesen leírni, hogy hátha valaki betudná azonosítani az okát.

Az autó egy Opel Vectra C 1.8 GTS benzines. Alapjárat szép, kuplung puha, váltó szépen jár.


1-esben nem és kettesben szinte alig hallható búgás és egy kis cicergés jön a motortérből, inkább a bal oldalról, de lehet csak süket vagyok.


3-asban már tisztán hallható, 4-esben pedig már zavaróan hangos, 5-ösben már a motorzaj is bekavar, de fokozattól és sebességtől függően egyenesen arányosan növekszik a búgás. Ez a hiba benyomott kuplunggal teljesen megszűnik, 100 km/h-nál üresbe rakva teljesen csendes, gázadásra is. Egyébként gyorsításnál jön az erős búgás, illetve motorféknél. Picit benyomva a gázpedált is megszűnik a hang, olyan se nem gyorsuló, nagyon picit lassuló állásban.

Gázról hirtelen lelépve a motorfék amilyen szakaszosan működik úgy szakaszosan is jelentezik a búgás, olyan hangja van mint a régi buszok difijének, az a süvítő morgó éles hang. Enyhe rezonálás érződik a válón, gázpedálon és még a kormányon is amikor búg. Kerékcsapágy kilőve szerintem, difi kinyomott kuplungnál elhallgathat? Vagy váltó lesz? Köszönöm előre is, ha valakinek lenne ötlete!



#váltóhiba #Opel Vectra C #nyelestengely csapágy #váltó búg #difi búgás #motor búgás #váltó surrogás
2018. jún. 14. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy búghat. Tipikus csapágyprobléma. Valamelyik tengely csapágya lóg. Ettől aztán elmennek a foghézagok, amiknek nagy pontosan a tervezett szerinti értéken kell lenniük ahhoz, hogy ne legyen zajos a hajtás. Vagy nem lett cserélve az olaj a váltóban, vagy nem a megfelelő olaj került bele, esetleg elfolyt/folyik valamelyik szimeringnél. Lehet persze konstrukciós hiba is, no meg természetes kopási folyamat eredménye is lehet, főleg ha van már pár százezer (valós) kilométer az autóban. Kinyomott kuplungnál elhallgat, persze, mert lecsökken a szerkezet terhelése, illetve kvázi megszűnik. Mert minél nagyobb a terhelés annál hangosabb lesz a hibás szerkezet.
2018. jún. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Korrekt válasz, már csak az a kérdés, hogy ilyen búgás (hangos) már biztos kopás vagy váltóolaj csere megoldhatja-e? Ha nem, akkor megéri szétszedetni és cseréltetni a hibás alkatrészt vagy olcsóbb egy bontott váltó?
2018. jún. 14. 12:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Az olajcsere ezen már nem segít.
2018. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bontott váltót célszerűbb venni. Nem fogsz senkit találni aki széttúrja neked a váltót és persze tényleg tudja is hogy mit csinál.
2018. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Találtam már, a szerelőmet, de ő is azt ajánlotta, hogy inkább keressek bontottat, mert ha ő szétszedi az alkatrész költségben és munkadíjban is többszöröse lesz mintha keresek egy bontottat és azt építi be.
2018. jún. 14. 13:13
 6/8 crudy ***** válasza:
Azert mondta, mert ritka, hogy szet szednek egy valtot es megcsinaljak. Csak akkor szerelnek valtot ha ritka vagy nagyon draga darabrol van szo, vectra valtot lehet talalni szerintem nem is olyan horror aron.
2018. jún. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Z18XE a motorkódom (1.8 benzin, 122 LE, 2003-as évjárat), szerintem már találtam is:


[link]


Ez kell nekem igaz?

2018. jún. 14. 15:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen. Mivel nem szednek szét váltókat, így nem is értenek hozzá és ezt kis sem kell mondaniuk. Persze abban sincs hazugság, hogy drága lenne nekiállni szétszedni, megtalálni a hibát és utána összerakni és nem is biztos hogy hangtalan lesz utána sem a váltó. Ha már egyszer rendellenesen futottak a fogak egymáson akkor meg is koptak valamelyest.
2018. jún. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!