Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy suzuki swiftem és a...

Zolko26 kérdése:

Van egy suzuki swiftem és a jobb első ajtónál a belső kilincs nem nyitja az ajtót, könnyen javítható?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy első kocsim és valameik reggel amikor ismerősőm nyitotta volna ki az ajtót belülről ki pattant a rugó törést nem érzek se a kar részen se a burkolat részén így nem tudom hogy tényleg el tört-e vagy csak ki akadt a rugó, a külső kiloncs működik, és a központi zár is. Tudnátok segiteni hogy hogyan lehet megoldani, vagy ha szerelő kell akkor az mennyi lehet? A válaszokat előre is köszönöm.

2018. jún. 16. 05:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Szét kell kapni hogy mi ugrott ki-,esetleg tört le.

Javaslat: ha esetleg másik kilincs kell,ne vegyél újat mert utángyártott kisipari hulladékok,1 hét és törik megint.

Bontóból szerezz.

2018. jún. 16. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, magam nem merek neki ugrani félek hogy valamit eltörök.
2018. jún. 16. 09:56
 3/5 crudy ***** válasza:
Neki allhatsz magad is ha tudod magadrol h kepes vagy megallni a feszegetest. A belso panelek, elemek lebontasanal ra kell jonni h h kell szetszedni de neha konnyebbnek tunik ha feszegeted. Ha megvan latni fogod a problemat, lehet csak kiesett a bowden vagy barmi kisebb gond.
2018. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:

Ha nem tudod, hogy mi a pontos hiba, akkor miért írod hogy kipattant a rugó? :O

(mert hogy nem is rugó működteti)

Szóval, ha a külső kilincs nyit és a központi is nyit, akkor valószínű a belső kilincs és a zárszerkezet közötti acéldrót tört el vagy csak kipattant.

Egy csillagcsavarhúzóval kiveszed a csavarokat a kárpoitból, (a könyöklőben van és a kilincs alatt) aztán leveszed az ablak tekerőjét(ha van). Ezután a kárpitot fölfelé megtolva leemeled a patentokról. Már csak a páramentesítő fóliát kell leszedni és látod a kilincs mögötti acélhuzalt. Mindkét vége Z-alakra van hajtva, az szokott kipattanni vagy eltörni. (legutóbb egy gyerekbringa küllőjéből vágtam méretre)

Kb 20 perces szöszölés az egész.

2018. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Crudy köszi a választ, inkább rá bízom olyanra aki konyít hozzá, nem akarok nagyobb kárt csinálni mint hasznot aztán majd meg tanulom.

Veterán vas neked is köszönöm a választ, arra a "nem értem miért" dologra meg csak annyi a hozzá fűzni valóm, hogy egy esetleges pontosításra gondoltam hogy adhat valami támpontot, elvégre nem lehet mindenki olyan hozzá értő, hogy pontosítások néljül is ki tudjon írni valamit. De azért köszönöm a választ.

2018. jún. 16. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!