Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftet szeretnék...

Suzuki Swiftet szeretnék vásárolni (18-20 éves), melyiket szabad megvenni (1. 0,1.3,1.6 stb. ), mire kell figyelni a változatok között és úgy egyébként?

Figyelt kérdés
Kevés pénzből (400k) jobb választás nem lehet talán.
2018. jún. 17. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Amelyikből jobbat találsz. Az 1.6-ból kevesebbet találni és abból csak Sadan van, de nagyon megy, az 1.0 kicsit gyenge, de azért városban fel lehet vele venni a forgalom ritmusát (és 3 hengeres). Az 1.3 8 szelep volt talán a legnépszerűbb, elnyűhetetlen a motorja, kellően dinamikus és annyira nem fogyaszt rosszul. Az 1.3-ból még van egy 16 szelepes változat is, ez még dinamikusabb, erősebb és több is van belőle mint az 1.6-ból. Aztán van még az 1.3 gti, de az ritka.

Az 1.3 16 szelepesek hajlamosak szelepszár szimeringesek lenni, de amúgy az összes motor variáció elnyűhetetlen darab. A karosszéria viszont szépen rozsdásodik, motortól függetlenül. A hátsó futómű bekötési pontjára meg a nyúlványokra figyelj oda.

2018. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az előttem szóló majdnem mindent (jól)elmondott..nekünk van egy 22 éves ezresünk, itt-ott van rajta némi mattulás, de még nem rohad. van egy 1.6 os szedanunk is, az húsz éves, az is hibátlan. Persze évente ráfrissítünk az alvázváz-és üregvédelemre egy holland szprével.


a motorjaaik jól bírják, persze hétezrenként 5W40-es fullszint olajcserével..


az én sportszwiftem 14 éves, és hibátlan.


amúgy létezik négyszázért, de sajnos aalaposan meg kell vizsgálni a kasznit. Ha az jó, akkor megveheted

2018. jún. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A vásárláshoz vigyek magammal krokodilt (emelőt)? Hogyan nézhetem meg az alját műhely nélkül? Nem gond, ha feltépi az ember a kárpitot kicsit, hogy alá nézzen, mi rohad?
2018. jún. 17. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!