Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikai vagy német musclecar?

Amerikai vagy német musclecar?

Figyelt kérdés

Néztem több autót is.

Egy BMW m4 ről lenne szó. 2018as.

BMW e46 M3, 100.000km alatti rendben tartott.

Ford Mustang shelby gt350, ez egy németországi autó, vagyis ott van márkakereskedésben.

Elméletileg nem volt meg forgalomba helyezve. Ez is 2018as.

Chevrolet chevelle ss 1970 kevés km el. Szintén Németországban találtam leírás szerint nagyon megkímélt megvigyázott darabot.

És új Dodge challenger srt.

Nem pont az új modellekről, de valakinek esetleg van valamilyen tapasztalata, gondolata az alábbi autókhoz?

Tudom van különbség bőven.

Az egy chevelle kizárólag azért tetszik, mert régi, az a forma nagyon megtetszett de igazából nem tudok rola semmit.

M4, Mustang e46, challenger teszteket láttam, olvastam.

Irtam különböző autós oldalaknak, hogy melyik kene megfelelőbb az alábbi célokra:

- élmény autózás(ebben nekem inkább az amerikaiak tetszenek, de szeretnék véleményeket kérni akiknek esetleg volt szerencséjük tobbet kipróbálni)

-mindennapi használhatóság(ami hülye szempontnak tűnhet mert a 10+ liter sokak szerint nem a mindennapokra valo, nyilván van benne valami de inkább az érdekelne ha városban esetleg heti 2-3-4 alkalommal el szeretnek menni a-bol B-be akkor mennyire használható)

-kényelem( helyhasználhatóság )

- megbízhatóság

- mire kell nagyon odafigyelni, vigyázni az olajcseréken kívül?

Úttartások, futómű

Igyekeztem normálisan kérdezni, hogy egyértelmű legyen, normális válaszokat szeretnék kérni ha valami mégsem egyértelmű aklor szóljatok megpróbálom át fogalmazni.

Hozzáértők, tesztelők, tulajdonosok válasza nagy segítség lenne főleg bő kifejtésben.

Köszönöm szépen a segítséget!



2018. jún. 17. 16:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azért itt teszem fel a kérdést mert az autós oldalakon nem kaptam választ!*
2018. jún. 17. 16:18
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Csakis szovjet.
2018. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

"német muscle car" Mint pl. az M3? Ez jó! :D


Én még a Mustangot sem mondanám muscle carnak, de van olyan értelmezés ami szerint az.


Úgy foglalnám össze neked a muscle car fogalmát hogy:


Nagy testű (legalább 5m hosszú), 2 ajtós karosszéria, alvázas kialakítás, merev hátsó tengellyel, persze hátsókerék hajtás, no meg böszme nagy köbcentis (5 liter vagy afelett) V8-as benzines motor, mindenféle vezetési segédlet (ABS, ESP) nélkül.

2018. jún. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2018as Ford Mustang shelby gt350 még nem kapható még kereskedelmi forgalomban az EU belül. A Mustang izomauto.


Az m3-4 tök más kategória és ár.


70es autóval én nem közlekednek...

2018. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Röviden, az európaiak sokkal precízebbek, kifinomultabb technika van bennük, na de az áruk is sokkal magasabb, ezt mindenképp szem előtt kell tartani.

Az amerikaiak sokkal karakteresebbek, de az anyaghasználat általában silányabb, a technika sem olyan komoly bennük, bár ez manapság már előny, hogy jó öblögetős V8 szívó motor van bennük, a 2 turbós V6 helyett például. Sok mindenben fejlődtek a muscle carok az utóbbi években, de még mindig messze vannak egy M4-től vagy Audi RS5-től például. De már egy Mustang is nyilván több mint elég, közútra már bőven jó a futóműve, fékje (régen azok is gyengék voltak az amerikai autókon).

40-50 éves autókat most ne vegyük ide, az teljesen más világ.

2018. jún. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Először is, Deutsch muscle nincs. Az M4 sport sedan/coupe. Talán ami az izomautókhoz legközelebb ál és német azok a coupe AMG Mercik.

Ja és a Mustang is csak papiron muscle, mert sokat akartak eladni ezért civilizáltabb kellet legyen az europaiaknak. Soros 4est egy Mustangba pff... Meg független hátsó felfüggesztés? Mindent kidobtak az ablakon amiustangá tette a Mustangot.

Csak Dodge maradt az igazi muscle mellet a Challengerel.

2018. jún. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem kell ezen rugózni, mert ez a muscle car kategória alapból csak egy kitaláció, hivatalosan nem is létezik ez a kategória.

Az európai megfelelői pedig a muscle caroknak azok, amiket felsoroltunk: BMW M4, Audi RS5, stb.

És attól, hogy a Mustangban van sor4-es turbó motor, még nagyon jó autó, sőt, a motorja is teljesen rendben van. És a Mustang manapság igenis muscle carnak számít, főleg a V8 szívó 5.0 motorral.

2018. jún. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Chevroler Impalát ajánlom, az újat is meg a régit is. Benzintemető, de az tényleg musclecar.
2018. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nemet muscle nincs de amerikai van!


"Muscle car is an American term used to refer to a variety of high-performance automobiles. The Merriam-Webster dictionary defines muscle cars as "any of a group of American-made 2-door sports cars with powerful engines designed for high-performance driving."


- élmény autózás - 8 eve hajtom a 2010-es Challengeremet. A mai napig hatalmas elmeny vele autozni.

-mindennapi használhatóság - hetfotol pentekig, 9tol 5ig dolgozom es kocsival jarok melozni meg vasarolni is (fogyasztas nem erdekel, mert ha erdekelt volna akkor veszek valami hibrid vasat)

-kényelem - volt ra pelda, hogy egyhuzamban 6-8 orat levezettem (persze wc/tankolas szunetekkel) es sem en sem az utasaim nem kenyelmetlenkedtek (oke, a hatul uloknek maceras kiszallni, de ritkan fordul elo, hogy 2nel tobben megyunk vele)

- megbízhatóság - egyszer hagyott az utszelen, amikor a termosztat elszallt es felforrt a viz (de az sem a gyari volt, hanem utangyartott, alacsonyabb hofokon nyito termosztatot raktam bele)

- mire kell nagyon odafigyelni, vigyázni az olajcseréken kívül - semmire, elnyuhetetlen teherauto motor van ezekben tobb100ezer kilometerre tervezve. Olajcseret surubben csinaltatok (6 havonta vagy 6-7ezer kilometerenkent), de fekbetetet peldaul eddig egyszer sem kellett cserelni, az elso evekben volt egy valtoolaj csere vmi femreszelek miatt, es neha picit utantoltom a hutovizet. Gumit viszont surubben kell venni, mert nem lehet megallni, hogy ne farolgass vele ahol csak lehet ;D


Szerintem abszolut mas eleterzest ad egy igazi amerikai muscle meg egy pepec nemet auto, nem is lehet oket osszehasonlitani.

2018. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem abszolut mas eleterzest ad egy igazi amerikai muscle meg egy pepec nemet auto, nem is lehet oket osszehasonlitani."


Az biztos, ezért is járok sokkal szívesebben az Audimmal és az oldtimer BMW-mel. Volt fél évig régi Mustangom is, azért fél évig, mert elég volt belőle annyi.

2018. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!