Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szalonból elhozott új kocsi...

Szalonból elhozott új kocsi pici sérülés, hogyan kompenzál a kereskedő?

Figyelt kérdés
2018. jún. 18. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott a helyszínen kell megbeszélni, addig nem szabad elhozni. Ha elhoztad, és nincs róla sem fénykép, mely a szalonban készült, sem elismerő dokumentum az árengedményről, akkor annyi...
2018. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

No ne má!

Tőlünk kérdezed, hogy a kereskedő mennyire taksálja a sérülést és ezért ESETLEG mennyit fog engedni az árból?

Ráadásul, ha már elhoztad, tudnod kell, mibe kerül a járgány sérülés nélkül és azzal.

.

Ha ezt komoly kérdésnek szántad, rossz kategóriában tetted fel. Akkor az 'Ezotéria' kategóriába való, ott foglalkoznak gondolatolvasás lehetőségével.

2018. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, milyen márka, típus, és azon hol a sérülés. Ha már elhoztad, akkor fújhatod. Ki is van fizetve? Esetleg ajándékkal kedveskedett?
2018. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem eléggé nagyon-nagyon frusztrálna, hogy hatalmas felárért (használtautóhoz képest) veszek egy új autót, pont azért, hogy hibátlan legyen, és akkor már átvételkor sérült lenne. Szóval ne hagyd magad.
2018. jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hahó! kérdező! itt vagy?
2018. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tőlük, mármint a kereskedéstől nem kérdezted? Az lenne a legcélravezetőbb.

Én minimum azt várnám el, hogy a saját költségükön kijavítsák a hibát és buzgón elnézést kérjenek a bakiért.

Persze ha már elhoztad a kocsit, akkor nem sokat tudsz tenni. Velem pl aláírattak egy nyilatkozatot is autóátvételnél, hogy megtekintettem a kocsit, megfelelőnek találtam és a továbbiakban semmilyen sérülésért felelősséget nem vállalnak.

2018. jún. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha már elhoztad, késő bánat.
2018. jún. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem hoztam még el, nincs üzembe hely.ve de már megnéztem

dacia 4millás

kb újnyi horpadás sárvédőn alig észrevehető

azt mondták majd átadáskor kell ilyenekkel foglalk.

jegyzőkönyv utána javítás stb

csak két dolog-

-alig látható,tehát nem zavar

-inkább árengedmény lenne jó,de a ker. inkább javítaná-csak az már nem gyári, hanem javított :(

2018. jún. 20. 06:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Mért ne lenne gyári? Nem utángyártott vackokat fognak ráaggatni, meg gittelni a garázssoron, stb...

Ha kicsi a horpadás, fényezés nem sérült, lehet hogy simán ki tudják húzni, mint a jégkárnál. Ha ez nem működik, akkor komplett sárvédő csere. Gyári elem, gyári színkódos festékkel, gyári technológiával színre fújva.

Amúgy igen, átadásnál kell ezekkel foglalkozni. Ilyenkor még van hogy egy-két apró dolgo hiányzik az autóról, waxos, stb. Átadáskor kell rendben lennie.

Szerintem teljesen normális, hogy javítják és nem egy ütött-kopott roncsot adnak olcsóbban.


Más: Arra figyelj, hogy ahogy forgalomba lett helyezve még lehetőleg aznap köss rá biztosítást, még akkor is ha el se hozod és nem is ültél még benne.

Az én esetemben a kereskedő suttyomban forgalomba helyeztette a tudtomon kívül, majd eltelt majdnem két hét mire szólt, hogy el lehet hozni az autót. Biztosítást átvételkor helyben kötöttünk. Aztán pár héttel később jött a meglepi, miszerint a biztosító több ezer forint fedezetlenségi díjat számlázott ki a biztosítási díjon felül, mert állítólag majdnem két hétig biztosítás nélkül "furikáztam" az új autóval. Hiába löbögtettem az aláírt pecsétes jegyzőkönyvet, hogy akkor még át se vettem az autót, el se hagyta a szalon területét, nem érdekelte őket, mert kizárólag a forgalomba helyezés időpontja a mérvadó.

2018. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!