Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Be lehet perelni a kereskedőt?

Be lehet perelni a kereskedőt?

Figyelt kérdés
4 honapja vezetek egy régi vw-t, 1700km után kiderült, vacak a motorja, 300ezerért fel kell újitani, a kocsi 600ba került.

2018. jún. 5. 09:12
1 2
 1/19 D. Brasco ***** válasza:
Mindenkit be lehet perelni....a kereskedőt is......csak értelme semmi nincs!Egyebkent mit jelent ez hogy "vacak a motorja" bővebben kifejtve?
2018. jún. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
A kereskedőnek két év szavatosságot kell vállalnia az autókra. Olvass utána a témának és keresd ki a megfelelő ptk jogszabályt.
2018. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell perrel indítani.


Először arra alkalmas műszaki szakértővel bizonyítani, hogy a hiba oka az adásvételkor már létezett.


Ami nehezebb: ha jól tudom, neked kell bizonyítani, hogy az eladó NEM tájékoztatott a hiba okáról.


Utána lehet érvényesíteni a szavatosságot, vagy elállni az adásvételtől.


Kérdés, hogy megéri-e, mert ha nem akarja visszaadni a pénzt, akkor polgári per.


Én is jártam úgy, hogy 550-ért vettem autót, és a rutin vezérléscsere 230-ban állt meg, mert volt minden más baja is. OSztottam, szoroztam, végül beletörődtem, hogy lett 780-ért egy jó autóm...

2018. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

AZ kérdés, hogy miért "vacak" a motorja - amikor vetted, akkor is az volt, vagy a te vezetési stílusod miatt lett az, illetve a "vacakság" oka micsoda, mert ha egyszerüen az, hogy régi a kocsi, akkor nem sokat tudsz reklamálni.


Ahhoz, hogy jogod legyen a garanciára hivatkozni, bizonyíthatóan olyan technikai hiba kell, hogy legyen, amiröl a kereskedö tudott és nem közölte veled.

2018. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

14 éves. 1 liter olajat eszik 200km-n. A szerelo szerint a hengerfejekkel van a baj, felújításra szorul.

Ilyen rövid idő alatt tönkre mehet? Friss jogsim van.

Azt gondoltam, h a kereskedő fizesse ki valahogy a javutast. Ráadásul a generatort is ki kellett cserélni, mert el volt törve, ez is pár hete jött elő.

2018. jún. 5. 10:27
 6/19 anonim ***** válasza:

1700 km után kiderült, hogy vacak a motorja..


nos beperelheted a kereskedőt, de életed legnagyobb vállalkozásába kezdesz...


sohanemlátott pofonokba futsz bele, mindent neked kell bizonyítani. Természetesen az édeskevés, ezért a bíró elrendeli az igazságügyi-műszaki szakértői vizsgálatot..aztán azt megóvják, és ellenszakértőt kérnek..


persze e közben az autót nem használhatod, mert akkor mindent buksz..telnek az évek, és gyűlik a perköltség, amit bizony te fogsz fizetni..


erre nagyobb összegben fogadnék.

2018. jún. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 D. Brasco ***** válasza:
77%

1 liter olaj 200km-en olyan szintű olaj fogyasztas hogy attól az auto ugy füstöl meg olyan büdös hogy lehetetlen nem észre venni!A friss jogsot említetted.....gondolom ezt látta a kereskedő is,hogy nem értesz hozzá.....aztan ugy döntött levesz mint a nagykabátot!Ahogy elnezem sikerült is neki hiszen rád sózott egy ócskavasat!

Perelhetsz itt jobbra balra,de ertelme nincsen......amit te most kifizettel azt ugy hivjak tanulopenz!

2018. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Nem fustol attol. Enyem is megevett 1 litert 500 km-en, semmi fustje nem volt :D
2018. jún. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%
Ha csak egy 1000 éves szarra volt pénzed, akkor gyanítom, a kereskedő kicsit jobban állhat anyagilag, mint te, úgyhogy lehet, hogy csak rácseszel a pereskedésre.
2018. jún. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Aláírtad az adásvételiben, hogy a kereskedő minden hibáról tájékoztatott. Ebben biztos vagyok.

Ha a kapun kihajtva döglött volna be, akkor még lett volna esélyed.

2018. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!