Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valami törvény, ami...

Van valami törvény, ami korlátozza az autók és a motorok maximális hangerejét? Mást is idegesít, hogy megsüketül tőlük?

Figyelt kérdés
Iszonyú idegesítő, hogy a saját szavamat nem értem a lakásban, a csukott dupla ablakon belül, mert ezek a férgek a tuningolt dögjeiket bömböltetik embertelen hangerővel, nem csak nappal, hanem hajnal 2-3 -kor is. Remeg az ötödik emeleten a talaj, ha egy ilyen elmegy. És nekik ez nagyon buli, de rajtuk kívül senki másnak. Nem tudom, mit lehet velük csinálni, a rendőrök magasról tojnak rájuk. Vicces, hogy egyik oldalról terjednek a néma csendes elektromos kocsik és motorok, másokon szaporodnak a heccből 10x -es hangerejű robbanómotoros járművek, és sajnos akusztikus szennyezés tekintetében csak ez utóbbiakat érezni.

2018. jún. 19. 15:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
Rendes országban úgy kapnák ki a forgalomból az ilyeneket, hogy gyalog mennének haza. Magyarország nem rendes ország. Amúgy aki teheti, már most sem él főút mellett. Aki nem teheti, az meg nem számít, a törvény ugyanis a gazdagot védi, a csórót nem.
2018. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Na, úgy tűnik, megérkeztek a kommentelők közé azok is, akikről szó van. Akik jogaikban csorbulva éreznék magukat, ha a motorjaikkal, kocsijaikkal nem ébreszthetnének fel párezer embert éjjelente, vagy nem okozhatnának halláskárosodást nappal.


Hogy kit mennyien szeretnek, és hogy mekkora, az ebben a topicban teljesen irreleváns, de ettől függetlenül nem vagyok benne biztos, hogy ha ezen versenyszámok bármelyikében összemérnénk magunkat mi ketten, felkerülnél a dobogónak akár a harmadik helyére is...

2018. jún. 20. 12:50
 13/19 anonim ***** válasza:
putris idiótákkal nem lehet mit kezdeni, tuning kipufogó ha elhalad az azért nem zavaró de az drága így marad a putri tuning
2018. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 veterán vas ***** válasza:
65%

Ha jól értem, Te nem vagy más, csak egy baseball sapkás jellegtelen alak, aki sörös dobozból locsolja az autókat....

No' ez nem egy világraszóló hír, de most már ezt is tudjuk. ;)

2018. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%

Tökre együttérzek veled.

Pl. ma 1 órányi autózás alatt 3 füstokádó hulladékot, 2 bömbölő köcsögmotorost és egy lyukas kipufogójú fostalicskát láttam.

A rendőröknek az lenne a feladata, hogy ezeket azonnal kiszedje a forgalomból és szigorított vizsgára küldje.


Sajnos ez túl sok munka és nem jelent annyi bevételt a rendőrségnek, mint a traffipaxozás.

2018. jún. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
veterán vas: Nem, még nem csináltam soha ilyet, és sosem hordok baseball-sapkát. A normális, kulturált autósokkal és motorosokkal semmi bajom, eszembe nincs bántani se őket, se a járműveiket. De aki undorító módon, magasról szahrva másokra, kéjből zajszennyez, kihasználva azt, hogy jelenleg semmilyen elrettentő szankció nem jár ezért, azt nagyon szívesen észhez téríteném. A gúnyos megjegyzésed alapján az ő oldalukon állsz, gondolom, mert te is magas szinten űzöd ezt az áldásos tevékenységet. Csak gratulálni tudok...
2018. jún. 24. 01:28
 17/19 veterán vas ***** válasza:

Nem tartozok magyarázattal olyannak, aki egy emberre haragszik de csak egy tárgyon képes levezetni a dühét.

Azt gondolhatsz rólam, amit akarsz, de hidd el, sokkal jobban szeretem az autókat, mintsem hogy kárt tegyek valamelyikben is. Az a szerencsétlen fémszerkezet, nem tehet arról, ha egy antiszociális barom a tulajdonosa. Ahogy a kromofágos öntözést is csak egy primitív reakciónak tartom, semmi másnak.

2018. jún. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
veterán vas: Igazából én se vagyok a géprombolás híve, valószínűleg sose tennék ilyet, csak az elkeseredett düh beszél belőlem. Szeretem a gépeket, de az empátiától mentes, antiszociális, primitív embereket, akik néha birtkolják őket, nehezen tolerálom. És igazságtalannak érzem, hogy míg a rendőrök vérszomjajan büntetgetik az 50 -es tábla alatt 62 km/h -val átcsúszó nagypapákat, totál ignorálják a Körúton 150 -re gyorsuló vadállatokat, meg a lukas kipufogós "hangembereket". Ha mondjuk a közúti ellenőrzések része lenne a zajszintmérés, és egy adott motor-fordulatszámon a megengedett érték fölött decibellenként 20e Ft büntetést szabnábak ki, egész hamar élhetővé válna a város zajszennyezettség tekintetében.
2018. jún. 25. 00:35
 19/19 veterán vas ***** válasza:

Azt írod, "ha lenne"...

Korábban, ahogy a vizsgabázisoknak, ugyan úgy a rendőrségnek is volt, ilyen rendeltetésű berendezése.

Személyes tapasztalat: a 90-es évek közepéig, a rallyeversenyek gépátvételének egyik fontos elem volt a hangerő-mérés.

Ha ott és akkor bevethető volt -a versenyzők nem kis bosszúságára- vajon miért nem lehet napjainkban is alkalmazni a közúton?

Gondolom az akkori aktatáska nagyságú, és 220-as hálózatról üzemelő berendezést, napjainkra már mobiltelefon nagyságúra és hálózatmentesre fejlesztették)

Még azt sem tartom kizártnak, hogy jogszabály is létezik hozzá, csak -valamiért- nem alkalmazzák.

2018. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!