Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora gumit vegyek?

Mekkora gumit vegyek?

Figyelt kérdés

Most vettem egy autót,amit találtak kb azt dobták rá... jelenleg téli elől 205/50 r17 hátul 225/45 r17 van.

Gyári méret 205/45 R17 nyáriból ezt is veszem. Volt pár oldal ami írta a 195/55 r16-ot. Elkezdtem azon morfondírozni,hogy télibe ez az R16 legyen vagy ugyan akkora mint a nyári??Melyik lenne jobb?


2018. jún. 22. 09:11
 1/4 dirtboy ***** válasza:

és van 16-os felnid is hozzá?

én télinél is maradtam a gyári méretnél nem raktam keskenyebbet,gumis is azt mondta nem kel keskenyebb,nekem is 205,a nyári az ami szélesebb a gyári értéktől /225/.

kátyúk szempontjából nem rossz amúgy ha magasabb a gumi,télen ha hó is van azért ki lehet fogni durva kátyúkat.

2018. jún. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kézikönyvet. Enyémen pl. a téli javasolt méret kisebb, mint a nyári.
2018. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha úgyis 17-es felni van rajta, akkor hagyd meg azt, a nagy felni jobban néz ki. Sosem tudtam megérteni, hogy miért is kéne télen kissebb kerék, még hogy keskenyebb gumi kell, azt megértem (gyakorlatban semmit nem számít), de hogy a felni átmérője miért számít???

Milyen autó amúgy?

2018. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem értek hozzá azért kérdezem,hogy melyik a jobb :) De ha jól értelmezem inkább a gyárinál maradjak télinél is. A szép 17-es alufelni adott,így a nyárin variálni nem is akartam. Télinek sima olcsó felnit akarok venni,hogy ne a drága alufelnit egye a só,noha csúnyább lesz vele az autó. A kezelésibe össz vissz annyit ír a gumikról,hogy a gyárilag felszerelt 215/40 R18 nem használható téli körülmények között és ennyi...

ds3 sport

2018. jún. 22. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!