Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb oldalon lévő kormányos...

Jobb oldalon lévő kormányos autót könnyű vezetni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 22. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyira könnyű, mint balkormányost. Annyi, hogy a bal kezeddel kell kezelni a váltót, kéziféket stb.


Ha jobboldali közlekedésű országban használod, akkor van pár plusz kényelmetlenség pl. előzésnél, fizetőkapuknál stb.

2018. jún. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Baloldali közlekedésű országban láttam eg olyat
2018. jún. 22. 18:09
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Vezetni könnyű, csak a bal oldali közlekedésnél nem praktikus és nem kényelmes. Egy előzés meg életveszélyes is lehet.
2018. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előzéssel lesznek gondok főleg ha valami zárt kamiont kell előzni,és meg kell szokni a balkézzel váltást.
2018. jún. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, de csak a jobb oldali ülésből. A bal oldaliból kimondottan nehéz.
2018. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kamerával megoldható?
2018. jún. 25. 11:02
 7/10 veterán vas ***** válasza:
Szerintem amennyire segítségnek tűnik a kamera, annyit ront is a helyzeten. Nem elég, hogy nem látsz ki teljes mértékben, még a monitorra is le kell pillantani. Ráadásul a kamera nem tud "benézni" az előzendő jármú elé, vagyis nem teljesül az előzési feltételek egyike.
2018. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megoldható kamerával . Kivülre vagy a tükörre kell szerelni valahogy, vagy egy erre szolgáló oldalra nyúló kamera tartókarra,amivel szoktak forgatni autós jeleneteket.
2018. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze aztán a kamera torzításának köszönhetően azt hiszi hogy messze van... a saját érdekében senki ne vegyen ilyan autót itthonra.
2018. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A külső tükrök is torzítanak . A félhülye amerikaiaknak bele is van gravírozva a tükörbe: Objects in mirror are closer than they appear, hogy nehogy elfelejtsék


Sokat jártam belpiacos japán géppel és megszokás után lazán ment a dolog. Ha személykocsi ment előttem akkor semmi gond,mert kiláttam. A kamionnál takarásból előzéssel van kis probléma ,de egy speciális dupla tükörrel meg van oldva a kérdés. Úgy képzeld el, hogy belülre a szélvédőre van szerelve bal szélre két tükör. Egyik előre néz kifelé, a másik meg az előre néző tükör képét vetíti a jobb oldalon ülő szemébe. Meg kell szokni ,de például egy kamionos is megszokja hogy kis tükrökből kanyarodva tolat egy nagy pótossal.

2018. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!