Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire kopik jobban a gumi...

Mennyire kopik jobban a gumi ha sportosan vezetek?

Figyelt kérdés

Nem gyorsulgatok, nem rajtolok álló helyzetből, nem kapartatom, hanem kanyarokat gyorsabban veszem be, néha megcsúszik. De nem folyamatosan használom így, csak néha szeretem egy kicsit meghajtani a kocsit sportosabban vezetni.

Így egy guminak mennyivel csökken az élettartama?



2018. jún. 25. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha "megcsúszik", akkor bizony kopik rendesen. Mindegy, hogy ABS nélküli satufék, ASR nélküli kipörgő kerekes gyorsítás, vagy ESP nélküli farolásról van szó.

De, nekem eddig minden gumim, legyen szó akár prémium márkáról, sokkal előbb öregedett el, jelentek meg rajta mikrorepedések, mint hogy elérték volna a kopásjelzőt. Pedig nem megyek keveset, évi 25ekm körül. Mégis 6 év környékén még 3-4mm-es profillal kukáznom kell őket.

Amúgy én is szeretem érezni gyorsításnál a rendelkezésre álló 350Nm nyomatékomat. Időnként rövid féktávot veszek és a sport futóművet is szeretem kihasználni a kanyarokban. De ésszel! Még soha meg nem nyikkantak a gumijaim.

2018. jún. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :D

Én is erre gondoltam hogy hamarabb elöregedik mint elkopik, akkor miért ne használjam ki :D

2018. jún. 26. 12:09
 3/4 anonim válasza:
Nekem biciklim van. Terepgumi van rajta, és mindenféle terepen használom. Több, mint 12 éve ugyanazok a gumik vannak rajta. A hátsó gumin sokkal nagyobb a kopás mértéke.
2019. máj. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
# 1 vagyok. Közben tavaly ősszel voltam vezetéstechnikai tréningen. Ott kellett olyanokat csinálni, hogy vészfékezés aszfalton, aszfaltozott körpályán olyan sebességet felvenni, hogy érezhetően elkezdjen sodródni az autó. Vagy épp vizes műgyantás lejtős pályán vészfékezni úgy, hogy a pálya végén lévő aszfaltozott rész állítson meg. Pár hónapos, kvázi új (Bridgestone) gumik voltak az autómon. Azt gondoltam, hogy egy nap ökörködés belefér. Aztán a nap végén jött a döbbenet. Konkréten a gumik, főleg az elsők futófelületének a külső éléről szemmel jól láthatóan darabkák voltak kiszakadva. Nem voltam tőle boldog. De az is igaz, hogy ilyen csúszásokat, pörgéseket közúton biztos, nem csinálnék, ez extrém igénybevétel volt a gumiknak.
2019. máj. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!